Nevşehir ve Kırıkkale'de koronavirüs mağdurlarına destek - Son Dakika

Nevşehir ve Kırıkkale'de koronavirüs mağdurlarına destek

15.04.2020 13:54
Nevşehir ve Kırıkkale'de koronavirüs mağdurlarına destek, System.String[]

Nevşehir'in Gülşehir ilçesinde belediye, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınından işleri olumsuz etkilenen esnafa 750'şer lira dağıtma kararı aldı.

Nevşehir'in Gülşehir ilçesinde belediye, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınından işleri olumsuz etkilenen esnafa 750'şer lira dağıtma kararı aldı.

Gülşehir Belediye Başkanı Fatih Çiftçi, gazetecilere yaptığı açıklamada, koronavirüs tedbirleri kapsamında faaliyetleri geçici süreyle durdurulan kuaför, kahvehane, çay ocağı gibi işletmelerin sahiplerine destek kararı aldıklarını söyledi.

Esnafa 750 lira verileceğini belirten Çiftçi, belediyeye ait iş yerleri için 3 ay kira ücreti almayacaklarını bildirdi.

İlçede, salgın yaşanmaması için belediye ekiplerinin vatandaşların kullanım alanlarında dezenfeksiyon yaptığını, pazar yeri ve halka hizmet sunulan yerlerde denetimlerin aksatılmadığını kaydeden Çiftçi, bu zor günlerde yerel yönetimler olarak çeşitli projeler ürettiklerini dile getirdi.

İlçe halkının neredeyse tamamına maske dağıttıklarını belirten Çiftçi, "Koronavirüs nedeniyle birçok esnafımız mağdur oldu. Bu zorlu süreçte millet olarak el ele vermeliyiz. Esnafımızın mağduriyetini en aza indirebilmek için belediye olarak elimizden geleni sunmaya devam edeceğiz. Maske konusunda da önceden tedbir almıştık, 12 bin nüfusa sahip ilçemizde 10 bin maske dağıttık." dedi.

İlçede fotoğrafçılık yapan Zafer Kantarcı da "İlçemizdeki ana cadde trafiğe kapatıldı. İnsanlar pek evden çıkmıyor. İşlerimizin olumsuz etkilendiği bu süreçte belediyemizce verilen destek bizi sevindirdi." diye konuştu.

Kadın kuaförü işletmecisi Birsen Parlar ise üç ay kira sorunu yaşamayacağı için Çiftçi'ye teşekkür etti.

Kırıkkale'de Nasibe nineden Milli Dayanışma Kampanyası'na bağış

Kırıkkale'de ise 80 yaşındaki Nasibe Yıldırım, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "Biz Bize Yeteriz Türkiyem" sloganıyla başlattığı "Milli Dayanışma Kampanyası"na 3 bin lira bağışladı.

Bağlarbaşı Mahallesi'nde ikamet eden Yıldırım, Vefa İletişim Merkezini arayarak kampanyaya destek olmak istediğini bildirdi. Kırıkkale Vefa Sosyal Destek Grubuna bağlı AFAD ekipleri, kadının evine giderek bağışı teslim aldı.

Nasibe Yıldırım, gazetecilere yaptığı açıklamada, devlete ve millete destek vermek istediğini belirterek, "Allah devletimizi başımızdan eksik etmesin. Bu parayı devlet bize her ay veriyor, biz bir ay veriyoruz. Çok değil yani." diye konuştu.

Salgınla mücadele için devletin yoğun çalıştığını dile getiren Yıldırım, "Sağlık Bakanımızı Allah var etsin, Allah onların eksikliğini göstermesin. Cumhurbaşkanıma çok teşekkür ediyorum. Dünya durdukça dursun. Allah onu başımızdan almasın. Hükümetimizi yormayalım, yorulduğu yeter." ifadelerini kullandı.

Nevşehir ve Kırıkkale'de koronavirüs mağdurlarına destek
Nevşehir ve Kırıkkale'de koronavirüs mağdurlarına destek
Nevşehir ve Kırıkkale'de koronavirüs mağdurlarına destek
Nevşehir ve Kırıkkale'de koronavirüs mağdurlarına destek

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Nevşehir ve Kırıkkale'de koronavirüs mağdurlarına destek - Son Dakika


Son Dakika

Galatasaray taraftar grubu ultrAslan, Fatih Terim konusunda geri adım attı 00:08 Galatasaray taraftar grubu ultrAslan, Fatih Terim konusunda geri adım attı Mehmet Ali Erbil'in kendisini aldattığı iddiaları sorulan Tuğba Coşkun deliye döndü 23:00 Mehmet Ali Erbil'in kendisini aldattığı iddiaları sorulan Tuğba Coşkun deliye döndü Canlı yayında gerginlik! Sezgin Baran Korkmaz hakaret etti, İsmail Saymaz hemen müdahale etti 22:20 Canlı yayında gerginlik! Sezgin Baran Korkmaz hakaret etti, İsmail Saymaz hemen müdahale etti
Veyis Ateş ile Sezgin Baran Korkmaz canlı yayında karşı karşıya geldi: Veyis Ateş beni aradı ve 10 milyon euro talep etti 20:46 Veyis Ateş ile Sezgin Baran Korkmaz canlı yayında karşı karşıya geldi: Veyis Ateş beni aradı ve 10 milyon euro talep etti Cumhurbaşkanlığına aday olacağı konuşulan İmamoğlu'ndan gövde gösterisi! İki farklı ilde iki ayrı miting yaptı 18:06 Cumhurbaşkanlığına aday olacağı konuşulan İmamoğlu'ndan gövde gösterisi! İki farklı ilde iki ayrı miting yaptı 75 yıl ceza aldı hakime sitem etti! Yeraltı dünyasının ünlü ismi Hadi Özcan: Pişman olursunuz 17:21 75 yıl ceza aldı hakime sitem etti! Yeraltı dünyasının ünlü ismi Hadi Özcan: Pişman olursunuz
Metin Külünk'ten hakkındaki iddialarla ilgili ilk açıklama: Kişilik haklarıma saygı duyun 15:42 Metin Külünk'ten hakkındaki iddialarla ilgili ilk açıklama: Kişilik haklarıma saygı duyun Korkunç cinayetin detayları kan dondurdu! Vurduğu öğrencinin başında ölmesini beklemiş 15:09 Korkunç cinayetin detayları kan dondurdu! Vurduğu öğrencinin başında ölmesini beklemiş
Advertisement