Son Dakika Haberleri: New York Polisi, İslam Merkezi'ne de Molotof Atan Saldırganların Peşinde

New York Polisi, İslam Merkezi'ne de Molotof Atan Saldırganların Peşinde

7 yıl önce

New York polisi, bir İslam merkezi dahil 4 binaya molotof kokteylleri atan saldırganların peşinde.

New York Polisi, İslam Merkezi'ne de Molotof Atan Saldırganların Peşinde, System.String[]
New York polisi, bir İslam merkezi dahil 4 binaya molotof kokteylleri atan saldırganların peşinde.

Polis, Queens'te bulunan NYC İslam Merkezi olarak da bilinen İmam Al-Khoei Vakfı, Hindu ibadethanesi ve 2 binaya molotof kokteylleri atan saldırganları yakalamak için geniş çaplı araştırma başlattı.

Birbirine yakın zamanlarda gerçekleşen saldırıların birbirleri ile bağlantılı olup olmadığını araştırdıklarını söyleyen polis yetkilisi, ilk saldırının Pazar akşamı 21: 00 sıralarında içeride 100 kadar kişinin bulunduğu esnada İmam Al-Khoei Vakfı'na yapıldığını söyledi. Vakıf saldırısının ardından Afrika ve Amerikalıların bulunduğu çoğunluğu Hıristiyan vatandaşların ikamet ettiği binalara molotof kokteyli atıldığını belirten polis, son hedefin ise bir Hindu ibadethanesi olduğunu, buraya da 2 molotof kokteyli atıldığını söyledi.

Saldırılarda kimsenin yaralanmadığı, sadece maddi hasar meydana geldiği, İmam Al-Khoei Vakfı'nın da giriş kapısında hasar oluştuğu açıklandı.

Haber, Amerikan haber kanallarında da Vakıf binası önünden canlı yayınlar ile izleyicilere aktarıldı.



Başkan Erdoğan'ın Çağrısının Ardından Türkiye Jokey Kulübü, ABD Yarışlarını Bültenden Çıkardı Direksiyon Başında Kalp Krizi Geçiren Şoför "Hayatınızı Tehlikeye Atamam" Deyip Aracı Durdurdu

Son Dakika! Adıyaman'daki 4 Askerden 3'ü Dost Ateşi ile Şehit Düşmüş