New York'ta 92 arazi aracı buldozerle kağıt gibi ezildi - Son Dakika

New York'ta 92 arazi aracı buldozerle kağıt gibi ezildi

22.06.2022 17:52

- New York'ta 92 arazi aracı buldozerle kağıt gibi ezildi ABD'nin New York kentinde sokaklarda kullanımı yasak olan arazi araçları, buldozerle ezilerek kullanılamaz hale getirildi.

- New York'ta 92 arazi aracı buldozerle kağıt gibi ezildi

NEW YORK - ABD'nin New York kentinde sokaklarda kullanımı yasak olan arazi araçları, buldozerle ezilerek kullanılamaz hale getirildi.

New York kentinde sokaklarda kullanımına izin verilmeyen ve el konulan arazi motosikletleri ile ATV'ler Brooklyn bölgesinde toplandı. Sıraya dizilen 92 arazi aracı, New York Belediye Başkanı Eric Adams'ın işaretiyle buldozerle ezildi. Belediye Başkanı Adams araçların hurda yığınına dönüşmesinden önce yaptığı açıklamada, "Her biri şehrimizi bir daha asla terörize etmemeleri için bugün ezilecekler. Ezilerek metal yığınına dönüşecekler ve daha sonra geri dönüştürülecekler" ifadelerini kullandı. Adams, şehrin güvenliğini tehlikeye atan araçları sokaklardan temizlemeye kararlı olduğunu vurguladı.

New York Polis Departmanından Komiser Keechant L. Sewell ise, "Kentte yaşayan ve bu tehlikelere katlanmak zorunda olanlar bize net bir şekilde şunu söylüyor, 'Bu arazi araçlarını mahallerimizden çıkarın.' New York Polis Departmanı mesajı aldı ve biz de tam olarak bunu yapıyoruz" diye konuştu.

Arazi araçlarının sokaklarda kullanımı yasal değil, ancak New York yönetimi sürücülerden ve yayalardan çok sayıda şikayet alıyor. Söz konusu araçların kaldırımlarda yarış ve tehlikeli manevralar yaptığı belirtiliyor.

(AB-EZG-CC-D)

YORUMLAR
500
Pınar Yıldız, New York'ta klip çekti Pınar Yıldız, New York'ta klip çekti Yazar Salman Rüşdi'yi bıçaklayan zanlı suçlamaları reddetti Yazar Salman Rüşdi'yi bıçaklayan zanlı suçlamaları reddetti Trump Organization şirketinin üst yöneticisi Weisselberg, vergi kaçırdığını itiraf etti Trump Organization şirketinin üst yöneticisi Weisselberg, vergi kaçırdığını itiraf etti
Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel New York'ta 92 arazi aracı buldozerle kağıt gibi ezildi - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement