New York'ta Filmleri Aratmayacak Firarın Detayları Ortaya Çıktı - Son Dakika

New York'ta Filmleri Aratmayacak Firarın Detayları Ortaya Çıktı

12.06.2015 20:43

ABD'nin New York eyaletinde 6 gün önce 'Esaretin Bedeli' filmindeki gibi cezaevinden kaçan 2 firarinin hapishaneden nasıl çıkmayı başardığıyla ilgili detaylar ortaya çıktı.

ABD'nin New York eyaletinde 6 gün önce cezaevinden kaçan iki firariyi arama çalışmaları devam ediyor. Adam öldürmek suçundan ömür boyu hapis cezasına çarptırılan Richard Matt (48) ile David Sweat (34) isimli iki mahkum New York'ın Dannemora bölgesinde bulunan Clinton Islahevi'nden kaçmayı başarmıştı. Mahkumların çelik duvarları keserek, buhar borularına ulaştığı, oradan da lağım kuyusundan kaçtıkları belirtilmişti.

BİR CEZAEVİ GÖREVLİSİ YARDIM ETTİ

Bir cezaevi görevlisinin mahkumlara kaçmaları için yardımcı olduğu belirtildi. CNN'e konuşan bir yetkili cezaevi çalışanlarından Joyce Mitchell isimli bir kadının, mahkumların kaçması için elektrikli el aletleri verdiğini ifade etti. Clinton Bölge Başsavcısı Andrew Wylie ise, mahkumlara bazı aletlerin verildiğini doğruladı; ancak verilen aletler arasında 'elektrikli el aletleri' olmadığını açıkladı. Yüksek güvenlikli cezaevinden kaçmayı başaran mahkumları arama çalışmalarında hala bir sonuç alınamadı. New York Valisi Andrew Cuomo, cezaevine giderek mahkumların kaçtığı katta incelemelerde bulundu.

OKULLARDA EĞİTİM ÖĞRETİME ARA VERİLDİ

Yetkililer, bölgede yaşayan vatandaşlara gün boyunca evlerinde kalmaları ve geceleri bahçe ışıklarını açık bırakmaları tavsiyesinde bulundu. Bölgede bulunan okullarda ise eğitim-öğretime ara verildi. Her iki mahkumun fotoğrafları basılıp kamuoyuna dağıtıldı. 500 civarında güvenlik görevlisi hava destekli arama çalışmalarına devam ediyor. Firari mahkumların cezaevi bölgesinin kuzey yönünde 32 kilometrelik bir mesafede olabileceğini söyledi. Yetkililer, mahkumların Vermont eyaleti veya Kanada'ya geçme olasılıklarının olduğunu belirtti. Söz konusu firar, New York tarihindeki en uzun firar olmakla şimdiden tarihe geçti. Hapishane firarilerin genelde 2-3 günde bulunduğunu açıkladı.

İZLENME REKORLARI KIRAN 'ESARETİN BEDELİ' FİLMİNİN KAÇIŞ SAHNESİ

Stephen King romanından uyarlama 1994 tarihli film 'Esaretin Bedeli'nde (The Shawshank Redemption) mahkûmlardan biri küçük bir aletle uzun yıllar tünel kazarak kanalizasyon borusuna ulaşıyor ve kaçmayı başarıyordu. Tim Robbins ve Morgan Freeman'ın başrollerinde oynadığı film 7 dalda Oscar'a aday gösterilmişti.

New York'ta Filmleri Aratmayacak Firarın Detayları Ortaya Çıktı
New York'ta Filmleri Aratmayacak Firarın Detayları Ortaya Çıktı

- Kaynak: CİHAN

Son Dakika Dünya New York'ta Filmleri Aratmayacak Firarın Detayları Ortaya Çıktı - Son Dakika Dünya


YORUMLAR (17)
Tüm yorumlar için tıklayınız

Son Dakika

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan vatandaşa 'Varlık Barışı' çağrısı: Paranızı ve altınlarınızı sisteme dahil edin Terim isyanında haklı çıktı, Kayserispor maçında oyunun 10 dakikadan fazla durduğu ortaya çıktı Emine Erdoğan: Katiller, mafya babaları rol model gibi lanse edilmesin Merkel'in Bakanlar Kurulu toplantısı yaptığı sırada bir saldırgan, Başbakanlık binasına araçla saldırı girişiminde bulundu Usta oyuncu Devrim Parscan son yolculuğuna uğurlandı Eşi, kayınvalidesi ve görümcesi koronadan vefat eden kadın, karnındaki bebeği de üzüntüden kaybetti Yeni bir yöntem daha! "Eşim telefonun fiyatını duymasın" diyerek dolandırıyorlar Reuters: Erdoğan, döviz rezervleri eriyince Merkez Bankası Başkanı Murat Uysal'ı görevden aldı