New York'ta mağazalar yağmaya karşı vitrinlerini plakalarla kapattı - Son Dakika

New York'ta mağazalar yağmaya karşı vitrinlerini plakalarla kapattı

ABD'de yeni tip koronavirüs salgının merkezi haline gelen New York'ta ünlü markalar, mağaza vitrinlerini, yağma ihtimaline karşı tahta plaka ve kalaslarla kapattı.

Geçen hafta salgınla mücadele kapsamında sokağa çıkma yasağı ilan edilen New York eyaletinin Manhattan kentinde, birçok mağaza olası bir yağmaya karşı önlem aldı.

DÜNYACA ÜNLÜ MARKALAR VİTRİNLERİ BOŞALTTI

Manhattan'ın eğlence ve alışveriş merkezi Soho bölgesinde, dünyaca ünlü markaların mağaza vitrinlerini boşalttığı, bazılarının da vitrinlerini tahta plaka ve kalaslarla korumaya aldığı görüldü.

Mağazalardaki bu tedbirlerin, New York Belediye Başkanı Bill de Blasio'nun kentin mayıs sonuna kadar kapalı kalabileceği yönündeki açıklaması ve virüsün 8,6 milyonluk nüfusun yarısına bulaşabileceği yönündeki uyarısının ardından alınması dikkati çekti.

New York'ta mağazalar yağmaya karşı vitrinlerini plakalarla kapattı
New York'ta mağazalar yağmaya karşı vitrinlerini plakalarla kapattı
New York'ta mağazalar yağmaya karşı vitrinlerini plakalarla kapattı

NE OLMUŞTU?

ABD'de, elektrik kesintisi, şiddetli kasırga, sel ve benzeri doğal afetlerde büyük süpermarket ve alışveriş mağazalarında yağma olayları sıkça görülüyor. Bu durumlarda, özellikle lüks tüketim ürünleri satan mağazalar defalarca yağmalanmıştı. En son Florida eyaletinde 2017'de etkili olan Irma kasırgasında, önlemlere rağmen benzer olaylar yaşanmış, Miami'de onlarca kişi vitrinleri kırarak mağazaları yağmalamıştı.

New York'ta mağazalar yağmaya karşı vitrinlerini plakalarla kapattı
Koronavirüs salgınında en acı haber! 1 yaşına varmamış bebek hayatını kaybetti

ABD'li doktorlar, koronavirüsün yeni bir belirtisini daha tespit etti

Koronavirüs salgınına karşı çaresiz kalan ABD, yabancı doktor arayışına girdi

YORUMLAR (3)
  • Şamil: Dünya hakimi ABD olarak bilinir.Ama güvenlik konusunda kendi vatandaşından dahi emin değil.Evet çok büyük noktalara ulaşırsa bu mevcut durum bunlarda olacaktır.Ama İnsanlar bunu yapmaya karar verirlerse de o plakaları yok etmenin muhakkak bir yolunu da bulacaklardır. İnşaallah insanlık bir an önce bu ortak düşmanın anlayacağı dili bulur da onunla konuşmaya başlarlar yoksa alınan bu önlemler komik olmaktan ileri gidemez.Ama en büyük önlemi insanların alabileceği de bir gerçek.Onun için"EVDE KAL". Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
  • Yusuf: Boşuna fırsatlar ülkesi demiyorlar, farklı bir medeniyet. Hani hayranlar var ya kendini ezik görüp, burada mühendis olmaktansa orada wc temizlemeyi yeğleyen güruhtan bahsediyorum. Cevap Yaz 6 0 Yayından Kaldır

Son Dakika

Galeri sahibi, PTT hesabının ekran görüntüsünü paylaşınca 130 bin lirasından oldu Son dakika: THY ve Pegasus 1 Haziran'da uçuşlara yeniden başlıyor Yargıtay, ücreti ödenmeyen işçinin istifa etmesi halinde tazminat alabileceğine hükmetti İlk olarak 56 yıl önce üretilen prenses tatlısı Sinop'un simgesi oldu Dünyanın en lezzetli peynirlerinden olan Karaman'ın Divle obruk peyniri Fransızların tahtını elinden aldı Mars ve Ay'a insan göndermek için üretilen roket test sırasında patladı! O anlar kamerada Yusufeli Barajı tamamlandığında milli bütçeye yıllık 1,5 milyar TL katkı sağlayacak İsviçre'de koronavirüsten etkilenenlere verilecek yardım paketleri için metrelerce kuyruk oluştu Son Dakika: 1 Haziran'da açılacak kahvehanelerde; iskambil, okey, tavla oynanamayacak BDDK'dan bankalara kredi kolaylığı! KOBİ'ler, ihracatçılar ve yatırım projeleri desteklenecek Türkiye'de tiryakiler 2019 yılında sigaraya 78 milyar lira ödedi 1 Haziran'da açılacak olan tarihi Kapalıçarşı dezenfekte edildi THY uçaklarında ikramlar kutu halinde dağıtılacak, çay ve kahve servisi yapılmayacak 1 Haziran'da açılacak spor salonlarıyla ilgili normalleşme detayları belli oldu Son Dakika: İçişleri Bakanlığı, 1 Haziran'da açılacak lokanta, restoran, kafe gibi iş yerleri ile ilgili yeni genelge yayınladı