New York'ta 'Peygamberimiz ve Aile' konulu konferans - Son Dakika

New York'ta 'Peygamberimiz ve Aile' konulu konferans

12.11.2019 09:29
New York'ta 'Peygamberimiz ve Aile' konulu konferans, System.String[]

ABD'nin New York eyaletinde bulunan Mevlana Camisi'nde 'Mevlid-i Nebi Haftası' kapsamında 'Peygamberimiz ve Aile' konulu konferans düzenlendi.

ABD'nin New York eyaletinde bulunan Mevlana Camisi'nde 'Mevlid-i Nebi Haftası' kapsamında 'Peygamberimiz ve Aile' konulu konferans düzenlendi.

Türklerin yoğun olarak yaşadığı New York eyaletinin Long Island bölgesinde bulunan Mevlana Camisi'nde 'Mevlid-i Nebi Haftası' kapsamında konferans verildi. New York Din Hizmetleri Ateşesi Sinan Dedeler'in yanı sıra çevre bölgelerdeki camilerden din görevlilerinin Kur'an tilavetleriyle iştirak ettikleri programa Müslümanlar yoğun ilgi gösterdi. Diyanet İşleri Başkanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürü Akif Pusmaz tarafından verilen 'Peygamberimiz ve Aile' konulu konferans büyük ilgi gördü. Akif Pusmaz, "İçerisinde yaşamakta olduğumuz yüzyılda küreselleşmeyle birlikte ne yazık ki maneviyat ve insanlık da tüketime sunulmuştur. Tüketime bir meta gibi konu olan insan, küreselleşmeyle birlikte ait olduğu kültür ve toplumun değerlerinden taviz verme hatta kopma noktasına getirilmiştir. İşte bu küresel savrulmalar karşısında aile yapısının önemi bir kez daha ortaya çıkmaktadır. Bizler aileyi toplumun nüvesi, kilit taşı ve mayası olarak gören bir medeniyetin mensuplarıyız. Güçlü bir ülke, millet ve huzurlu bir toplum olabilmenin öncelikli şartı güçlü bir aile birliğine sahip olmaktan geçer. Aile, millet varlığımızın temelidir, asli dayanağıdır. Bu sebeple milletimizi tarih sahnesinde sürekli kılacak müessese aile müessesesidir" dedi.

Konferans, Mevlid-i Nebi Programı'na katılanlara yemek ikramı ile devam etti. Hayırsever Mustafa Çatalbaş tarafından davetlilere hediyeler verilirken, Diyanet Yayınlarına ait İslam ilmihali ile dua kitabı dağıtıldı. - NEW YORK

New York'ta 'Peygamberimiz ve Aile' konulu konferans
New York'ta 'Peygamberimiz ve Aile' konulu konferans

- Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel New York'ta 'Peygamberimiz ve Aile' konulu konferans - Son Dakika


Son Dakika

Ünlü şarkıcı Sibel Tüzün, Ankara Anlaşması'yla Londra'ya yerleşti Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü: Hastanelerimiz, yoğun bakımlar doluyor Tartışmalı Oxford-Astrazeneca koronavirüs aşısı yeniden incelenecek Hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması saat kaçta başlıyor? İçişleri Bakanlığı detayları paylaştı İranlı nükleer bilimci Fahrizade'nin öldürülmesi sonrası Netanyahu'dan itiraf gibi sözler: Gergin günler bizi bekliyor Jese Rodriguez'in sevgilisinin doğum günü partisine gitmesi taraftarı çileden çıkardı Türkiye'ye damga vuran Palu ailesi hakim karşısında! Sanık Tuncer Ustael: Evime bomba attılar Çakıcı'dan Kılıçdaroğlu'na yeni mektup: Sende beni öldürtebilecek yürek var mı bay Kemal?