New York'ta Ultra Ortodoks Yahudiler eğitimi tartıştı - Son Dakika

New York'ta Ultra Ortodoks Yahudiler eğitimi tartıştı

31.10.2019 02:00
New York'ta Ultra Ortodoks Yahudiler eğitimi tartıştı, System.String[]

NEW New York civarında yaşayan binlerce Ultra Ortodoks Yahudi, dini değerlerine göre verilen eğitimin önemini anlatmak için düzenlenen gecede bir araya geldi.

NEW New York civarında yaşayan binlerce Ultra Ortodoks Yahudi, dini değerlerine göre verilen eğitimin önemini anlatmak için düzenlenen gecede bir araya geldi.

New York'un Queens bölgesindeki Melrose Ballroom salonunu dolduran her yaştan Yahudi toplumu üyeleri tek tip siyah kıyafetleri ile ilginç görüntüler oluşturdu.

İsrail'den üst düzey hahamların misafir konuşmacı olarak katıldığı gecede, Yahudi toplumunda dini geleneklerine göre eğitimin önemine vurgu yapıldı.

Geceyi organize eden New York Yahudi cemaati üyelerinden Haham Yitzchock Deutch, AA'ya yaptığı açıklamada, New York Eğitim Departmanı tarafından özel din okullarının müfredatının değiştirilmesi yönünde baskı gördüklerini belirterek, "Biz Yahudi toplumuyuz, bizim hayatımıza mal olsa bile atalarımızdan gördüğümüz şekilde dinimizi yaşamak ve çocuklarımızı bu yönde eğitmek istiyoruz." diye konuştu.

Geceye katılan Yahudi toplumu üyesi Joseph Kohn da, seçkin Yahudi hahamların dini eğitim üzerine verdiği konuşmaları dinlemek için geldiğini belirterek, "Atalarımızın binlerce sene sürdürdüğü dini değerler üstüne şimdiki ve gelecek nesillerimizi yetiştirmek istiyoruz." dedi.

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel New York'ta Ultra Ortodoks Yahudiler eğitimi tartıştı - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Ermenistan Eski Cumhurbaşkanı Koçaryan: Türkiye'yi doğrudan savaşa sokmak için uğraştık, başaramadık "Beni kurtarın" feryatları mahalleyi inletti! 4 aylık eşinin boğazını kesen koca polisi arayıp kendini ihbar etti Canlı yayında "Ordu Katar'a satıldı" tartışması! CHP'li Erdal Aksünger, Serkan Toper'in üzerine yürüdü 'Mini etek' sözleri tepki çeken Öykü Çelik, aşkını ilan etti Güzel sörfçü Palmateer, çırılçıplak soyunup dünyanın en büyük dalgalarına meydan okudu Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, dört ilimizi uyardı: Vakalar artıyor Fransa Cumhurbaşkanı Macron'dan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "Fransa'nın başına beladır" sözlerine yanıt "Yeni evimizde ilk gecemiz" notuyla paylaştı! Şeyma Subaşı Miami'den ev aldı