New York'taki "İsrail Günü" kutlamaları Ortodoks Yahudiler ve Filistinlilerce protesto edildi - Son Dakika

New York'taki "İsrail Günü" kutlamaları Ortodoks Yahudiler ve Filistinlilerce protesto edildi

23.05.2022 00:56
New York'taki "İsrail Günü" kutlamaları Ortodoks Yahudiler ve Filistinlilerce protesto edildi

NEW New York'ta yapılan İsrail Günü Yürüyüşü bir grup Filistin taraftarı ve Ortodoks Yahudiler tarafından protesto edildi.

NEW New York'ta yapılan İsrail Günü Yürüyüşü bir grup Filistin taraftarı ve Ortodoks Yahudiler tarafından protesto edildi.

Manhattan 5. Cadde'de iki yılın ardından "Yeniden Birlikte" mottosuyla 58'incisi düzenlenen İsrail Günü Yürüyüşü, Ortodoks Yahudi cemaati Nutrei Karta International (NKI) üyeleri ve bazı Filistin yanlılarının protestosuna sahne oldu.

Yürüyüşün başlama noktası olan 59. sokak ile Central Park'ın köşesindeki alanı pankartlarla dolduran NKI üyeleri, İsrail karşıtı duruş sergilerken diğer protestocu grup ise ellerinde Filistin bayraklarıyla İsrail karşıtı slogan attı.

İsrail devletine karşı olduklarını ve "Siyonist bir devletin" dünya Yahudilerini temsil edemeyeceğini her fırsatta dile getiren Ortodoks grup, bu düşüncelerini taşıdıkları pankart ve dövizlerle ifade etti.

Bazı pankartlarda yer alan, "Yahudiler 74 yıldır İsrail'in varlığının yasını tutuyor", "Yahudilik ve Siyonizm taban tabana zıttır" gibi ifadeler dikkat çekti.

YORUMLAR
500
Batı Şeria'da Filistinli göstericiler ile İsrail güçleri arasında çatışma yaşandı Batı Şeria'da Filistinli göstericiler ile İsrail güçleri arasında çatışma yaşandı Mahkeme önünde çevre protestosu Mahkeme önünde çevre protestosu ABD'de Yahudi gruplar 'antisemitizm' konusunda karşı karşıya geldi ABD'de Yahudi gruplar 'antisemitizm' konusunda karşı karşıya geldi
Kaynak: AA

Son Dakika Güncel New York'taki 'İsrail Günü' kutlamaları Ortodoks Yahudiler ve Filistinlilerce protesto edildi - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement