New York Times gazetesi, Trump'ın koronavirüs uyarılarını dikkate almadığını iddia etti - Son Dakika

New York Times gazetesi, Trump'ın koronavirüs uyarılarını dikkate almadığını iddia etti

ABD'nin yüksek tirajlı gazetelerinden New York Times, ABD Başkan Yardımcısı Peter Navarro'nun, Başkan Donald Trump'ı koronavirüsün yaklaşık 1.5 milyon insanın ölümüne ve trilyonlarca dolarlık ekonomik zarara yol açacağı konusunda uyardığını ancak Trump'ın uyarıları ciddiye almadığını iddia etti.

New York Times gazetesi, ABD Başkan Yardımcısı ve Ticaret ve Üretim Politikası Direktörü Peter Navarro'nun, ocak ayının sonlarında iki defa Başkan Donald Trump ve Ulusal Güvenlik Konseyini, Kovid-19 virüsünün yaklaşık 1.5 milyon insanın ölümüne ve trilyonlarca dolarlık ekonomik zarara yol açacağını konusunda uyardığını ama Trump'ın uyarıları hiç bir şekilde ciddiye almadığını buna rağmen Trump'ın daha sonra virüsün bu kadar yıkıcı olacağını hiç kimsenin tahmin edemediğini söyledi.

5.7 TRİLYON DOLARLIK ZARARA UĞRATABİLİR

Peter Navarro, uyarısını 29 Ocak tarihinde Beyaz Saray'a yazılı olarak yolladı. Uyarıda, milyonlarca Amerikalının ölebileceği ve bunun ekonomiyi 5.7 trilyon dolarlık zarar uğratabileceği yer aldı.

HASTALAR İÇİN 3 MİLYON DOLAR TALEP ETTİ

İkinci uyarısında ise hastalığın kontrol altına alınması ve virüsün bulaştığı hastalar için 3 milyon dolar talep ettiğini, gerekli önlemlerin alınmaması durumunda 1-2 milyon insanın ölebileceği uyarısı yaptığını iddia etti. İddialar karşısında CNN televizyonu Beyaz Saray yetkililerine ulaştı ama yetkililer herhangi bir yorumda bulunmadılar.

New York Times gazetesi, Trump koronavirüs uyarılarını dikkate almadığını iddia etti

ABD'DE ÖLÜMLER ARTIYOR

Öte yandan, ABD'de koronavirüs salgını nedeniyle ölenlerin sayısı 24 saatte 1918 kişi artarak 12 bin 907'ye; virüs tespit edilenlerin sayısı ise 399 bin 886'ya yükseldi.

New York Times gazetesi, Trump'ın koronavirüs uyarılarını dikkate almadığını iddia etti
Koronavirüsün en temel belirtisi değişti: Yüksek ateş tek başına belirleyici değil


Son Dakika

İran'da koronavirüs salgınında ikinci dalga: Vaka sayısı rekor kırdı Komşusunu vahşice öldürdü! Defalarca bıçakladıktan sonra balta ile vücudunu parçaladı Salgının en büyük mağdurlarından hayat kadınları yaşadıkları zor durumu anlattı Putin'i çileden çıkaran olay! Yöneticileri azarladı: Sosyal medyadan mı öğreneceğiz? Libya'da Hafter'e bağlı milislerin pusuya düşürüldüğü görüntüler New York'taki eylemlerde namaz kılmak isteyen Müslümanlar, çemberle koruma altına alındı ABD'de polis, yağmacı olduğundan şüphe ettiği 22 yaşındaki genci öldürdü Parlamentoda konuşma yapan Ekonomi Bakanı, sık sık terini ve burnunu silince korona paniği yaşandı Hamile fil, içi barut dolu ananası yedikten sonra öldü "Kutlama zamanı değil" diyen Dünya Sağlık Örgütü, koronada ikinci dalganın eylül ayında başlayabileceğini açıkladı Yer, üzerindeki evlerle birlikte hareket edip saniyeler içinde suya gömüldü Koronavirüs insan yapımı mı? İngiltere'nin eski istihbarat şefinin iddiası tartışmaları yeniden alevlendirecek Jennifer Aniston, çıplak pozunu koronavirüs yardım kampanyası için açık arttırmaya çıkardı Donald Trump'ın tweetini gizleyen Twitter, aynı paylaşımdan dolayı başka bir hesabı askıya aldı Irkçılık karşıtı eylemlerde yasalar, Trump'ın elini güçlendiriyor: Orduyu sokağa çıkarabilir