New York Times Muhabirinin Cenazesi İstanbul'a Gönderilecek - Son Dakika

New York Times Muhabirinin Cenazesi İstanbul'a Gönderilecek

18.02.2012 14:58
New York Times Muhabirinin Cenazesi İstanbul'a Gönderilecek, System.String[]

New York Times muhabiri Anthony Shadid'in (43) cenazesi Adana Adli Tıp Kurumundaki otopsinin ardından ailesi ve çalışma arkadaşlarınca alındı.

New York Times muhabiri Anthony Shadid'in (43) cenazesi Adana Adli Tıp Kurumundaki otopsinin ardından ailesi ve çalışma arkadaşlarınca alındı. Shadid'in aynı gazetede muhabir olarak çalışan eşi Nada Bekrı'nın oldukça üzgün olduğu gözlendi. Shadid'in cenazesi dün öğle saatlerinde merkez Seyhan ilçesi Çınarlı mahallesindeki Adana Adli Tıp Kurumu'na getirilmişti. Burada yapılan otopsinin ardından cenaze, bugün öğle saatlerinde saatlerinde Amerika'dan gelen eşi Nada Bekrı ile New York Times İstanbul Temsilcisi Şebnem Arsu ve arkadaşlarına teslim edildi. Özel bir cenaze şirketince morgdan alınan cenaze özel işlemlerin ardından saat 16.00 uçağı ile İstanbul'a gönderilecek. New York Times İstanbul Temsilcisi Şebnem Arsu, diplomatik işlemlerin tamamlandığını ve Shadid'in cenazesinin İstanbul'dan Beyrut'a götürülerek burada toprağa verileceğini bildirdi. Bu arada, cenazenin teslimi sırasında ABD Adana Konsolosu Daria Darnell de gelerek çalışma arkadaşlarına başsağlığı diledi. Shadid'in eşi Bekrı'nın eşine ait puşiyi boynundan çıkarmadığı ve Adli Tıp Kurumundaki teşhisin ardından ağlayarak dışarı çıktığı görüldü. Lübnan asıllı Shadid Suriye sınırında geçtiği sırada alerjik astım krizi geçirmiş ve hayatını kaybetmişti. Foto muhabiri arkadaşı Tyler Hicks'in getirdiği cesetle ilgili soruşturma ise Hatay'ın Reyhanlı ilçesi cumhuriyet savcılığınca yürütülüyor. Dün Adana'ya gelen Hicks'in ifadesi talimatla alınmıştı.

New York Times Muhabirinin Cenazesi İstanbul'a Gönderilecek
New York Times Muhabirinin Cenazesi İstanbul'a Gönderilecek
New York Times Muhabirinin Cenazesi İstanbul'a Gönderilecek
New York Times Muhabirinin Cenazesi İstanbul'a Gönderilecek

- Kaynak: CHA

Son Dakika Güncel New York Times Muhabirinin Cenazesi İstanbul'a Gönderilecek - Son Dakika


Son Dakika

Son Dakika: Emre Belözoğlu, Fenerbahçe'nin resmen sportif direktörü oldu Merkez Bankası Başkanı, "Dolardaki yükselişi öngörebiliyor muydunuz?" sorusuna böyle yanıt verdi İstanbullunun yıllardır beklediği Mecidiyeköy-Mahmutbey metrosu açıldı Son Dakika! Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na çok sert sözler: Sende zerre kadar yürek varsa eşimle ilgili değil, benimle ilgili konuş Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Charlie Hebdo dergisinin skandal karikatürüne sert tepki: Ahlaksızlar, namussuzlar İnşaatta elleri ve ayakları bağlı bulunan kız itiraf etti: Her şeyi kendim planladım Gözü dönmüş eş, aldattığından şüphelendiği 17 yıllık karısını boğarak öldürdü Evli kadına attığı çıplak fotoğrafları ifşa olan Cem Özer, eşiyle el ele görüntülendi