Son Dakika Son Dakika Son Dakika
Niğde Belediyesi Dünya Çevre Temizlik Günü'nde Farkındalık Yürüyüşü ve Çöp Toplama Etkinliği Düzenledi - Son Dakika

Niğde Belediyesi Dünya Çevre Temizlik Günü'nde Farkındalık Yürüyüşü ve Çöp Toplama Etkinliği Düzenledi

Niğde Belediyesi, Dünya Çevre Temizlik Günü'nde şehir merkezinde düzenlediği Farkındalık Yürüyüşü ve Çöp Toplama etkinliği ile çevre temizliği konusunda farkındalık oluşturdu. Belediye Başkanı Emrah Özdemir, esnafa faraş ve süpürge hediye ederek desteklerini gösterdi. Belediye, çevre kirliliğiyle mücadelede bireysel ve toplumsal katılımın önemine vurgu yaparak, gelecek nesillere daha temiz ve yaşanabilir bir dünya bırakmak için çaba gösterdiğini belirtti.

Niğde Belediyesi Dünya Çevre Temizlik Günü\'nde Farkındalık Yürüyüşü ve Çöp Toplama Etkinliği Düzenledi
17.09.2023 - 15:08,

Niğde Belediyesi Dünya Çevre Temizlik Günü'nde şehir merkezinde "Farkındalık Yürüyüşü" ve "Çöp Toplama" etkinliği düzenledi.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, belediye önünde toplanan vatandaşlar, Bankalar Caddesi güzergahından Suat Baykal Caddesi'ne yürüdü, temizlik yaptı.

Belediye Başkanı Emrah Özdemir, bu sırada esnafa faraş ve süpürge hediye etti.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Özdemir, belediyenin en büyük yatırımlarını çevreye yaptığını belirtti.

Her yıl 250 farklı kuş türüne ev sahipliği yapan Akkaya Barajı'na İleri Biyolojik Arıtma Tesisi'ni geçen ocak ayında faaliyete aldıklarını ve tesisinin elektrik ihtiyacının güneş enerjisiyle karşılandığı aktaran Özdemir, şunları kaydetti:

"Niğde Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler, günün 17 saati mesai yaparak, bulvar, cadde ve sokakları temizliyor. Çevre kirliliğiyle mücadeleye bireysel ve toplumsal olarak da katılım sağlanması gerekiyor. Temizliğin birinci kuralı, kirletmemek. Sadece çevreyi değil doğayı da temiz tutup koruyarak gelecek nesillere daha güzel, daha yeşil ve daha yaşanabilir bir dünya bırakmak için çaba gösteriyoruz."

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Niğde Belediyesi Dünya Çevre Temizlik Günü'nde Farkındalık Yürüyüşü ve Çöp Toplama Etkinliği Düzenledi - Son Dakika


Advertisement