Son Dakika Haberleri: Niğde Belediyesinden "Geziyorum, Şehrimi Tanıyorum" Projesi

Niğde Belediyesinden "Geziyorum, Şehrimi Tanıyorum" Projesi

10 ay önce

Niğde Belediyesi tarafından 10-16 yaşlarındaki çocuklara "Geziyorum, Şehrimi Tanıyorum" projesiyle kentin tarihi ve turistik yerleri gezdirilecek.

Niğde Belediyesinden
Niğde Belediyesi tarafından 10-16 yaşlarındaki çocuklara "Geziyorum, Şehrimi Tanıyorum" projesiyle kentin tarihi ve turistik yerleri gezdirilecek.

Belediye Başkanı Rifat Özkan, yaptığı yazılı açıklamada, projeyle Niğde'nin değerlerini gelecek nesillere aktarmak ve kültürünü daha geniş kitlelere ulaştırmak için önemli bir rol üstlendiklerini belirtti.

Projenin kentte yaşayan ve tarihi dokuyu yakından tanımak isteyen çocuklar için hazırlandığını ifade eden Özkan, "Gezilere katılanlar, Gümüşler beldesindeki manastırdan, Kemerhisar'daki Su Kemerlerimize, Çamardı'daki Emli Vadimize kadar tarihi yerlerimiz hakkında daha kapsamlı bir bilgiye sahip olacak ve edindikleri bilgileri daha geniş çevrelere ulaştıracaklar. Böylelikle Niğde'nin tarihi değerleri ve kültürel özellikleri geniş kitlelere ulaştırılırken şehrimizin tanıtımı noktasında da önemli bir adım atmış olacağız." ifadelerini kullandı.
Haber Yayın Tarihi : 25.07.2018 03:59 Kaynak: AAFotoğraf Çekimi Sırasında Tacize Uğrayan Joyce Vieira, Tacizciyi Dövdü Cinsel İstismar Olayıyla Sarsılan Küçükçekmece'den Mide Bulandıran Bir Haber Daha Geldi! İmamoğlu, Küçükçekmece'de İstismara Uğrayan 5 Yaşındaki Çocuğun Ailesini Ziyaret Etti