Vali Koç, öğretmeninin Öğretmenler Günü'nü kutladı - Son Dakika

Vali Koç, öğretmeninin Öğretmenler Günü'nü kutladı

24.11.2022 17:38

Vali Koç, öğretmeninin Öğretmenler Günü'nü kutladıNİĞDE 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla Niğde Güzel Sanatlar Lisesi öğrencileri tarafından hazırlanan 'Portrelerle Şehit Öğretmenlerimiz' temalı resim sergisi açılışı gerçekleştirildi.

Vali Koç, öğretmeninin Öğretmenler Günü'nü kutladı

NİĞDE 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla Niğde Güzel Sanatlar Lisesi öğrencileri tarafından hazırlanan 'Portrelerle Şehit Öğretmenlerimiz' temalı resim sergisi açılışı gerçekleştirildi.

Programda Vali Mustafa Koç öğrenciliğinde Rize Sağlık Lisesi Müdürü olan ve şimdi Niğde 75. Yıl Mehmet Göker Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde görev yapan öğretmeni Kemal Terzi ve eşi Şengül Terzi'ye çiçek ve hediye takdim etti. Vali Mustafa Koç, İl Kültür Merkezi'ndeki programda yaptığı konuşmada, öğrencileri aklın ve bilimin rehberliğinde yetiştiren öğretmelerin, geleceğin gerçek mimarları olduğunu ifade etti. Vali Koç; "Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün de; 'Dünyanın her tarafında öğretmenler, insan topluluğunun en fedakar ve saygıdeğer unsurlarıdır' sözleriyle önemini belirttiği siz değerli öğretmenlerimizin, 'Öğretmenler Günü'nü her yıl aynı şevk ve heyecanla kutluyoruz. Çocuklarımızı sevgiyle, şefkatle, ilimle, irfanla, ahlakla, faziletle donatınız. Onları itina ile yetiştiriniz ve en önemlisi iyi bir insan olmalarını sağlayınız. Her çocuğumuzun özel olduğuna inanarak ilgi ve kabiliyetleri doğrultusunda onları geleceğe hazırlayınız" dedi. Vali Koç, konuşmasının ardından öğrenciliğinde Rize Sağlık Lisesi Müdürü olan ve halen Niğde 75. Yıl Mehmet Göker Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde görev yapan öğretmeni Kemal Terzi ve eşi Şengül Terzi'ye çiçek ve hediye takdim etti. Niğde İl Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Yaşar ise programda yaptığı konuşmada şunları söyledi: "Başağın yetişmesine engel, zararlı otlar değil; çiftçinin ihmalidir. Bu sebeple de milletin milli, ahlaki ve kültürel yönden güçlü, medeniyet bakımından dünyaya örnek olmasında ve öğrencilerin bu idealde yetiştirmesinde öğretmenlerin katkısına paha biçilemez."

Programda, Güzel Sanatlar Lisesi öğretmen ve öğrencileri müzik dinletisi ile oratoryo ve halk oyunları gösterisi sundu, aday öğretmenler yemin etti ve emekli olan öğretmenlere Hizmet Şeref Belgesi verildi.

Kaynak: İHA
YORUMLAR
500
Şarampole yuvarlanan otobüsteki 40 kişi yaralandı! Şoförün ifadesi olay oldu Şarampole yuvarlanan otobüsteki 40 kişi yaralandı! Şoförün ifadesi olay oldu Tahta arabalarla bu kez çocukları yarıştı Tahta arabalarla bu kez çocukları yarıştı Pakistan'da ordunun başına atanan Asım Munir göreve resmen başladı Pakistan'da ordunun başına atanan Asım Munir göreve resmen başladı

Son Dakika Güncel Vali Koç, öğretmeninin Öğretmenler Günü'nü kutladı - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement