Niğde'de ileri biyolojik arıtma su tesisinde sona gelindi - Son Dakika

Niğde'de ileri biyolojik arıtma su tesisinde sona gelindi

04.05.2021 15:31
Niğde'de ileri biyolojik arıtma su tesisinde sona gelindi, System.String[]

Niğde Belediyesince yaptırılan ileri biyolojik su artırma tesisinde arıtma testleri yapılmaya başlandı.

Niğde Belediyesince yaptırılan ileri biyolojik su artırma tesisinde arıtma testleri yapılmaya başlandı.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, 2045 yıllına kadar teknik ömre sahip, 400 bin kişilik nüfusun ihtiyacını karşılayabilecek kapasitedeki tesisin testlerine başlandı.

Kurulan güneş enerji santraliyle ihtiyacı olan elektriği de üretebilecek tesis, testlerin ardından tam kapasiteyle çalışmaya başlayacak.

Toplam maliyeti 180 milyon lira tesis, enerji maliyeti açısından büyük tasarruf sağlayacak.

İleri biyolojik atık su arıtma tesisiyle Türkiye'deki 485 kuş türünden 224'ünün gözlendiği Akkaya Barajı kuş gözlemcileri için cazibe merkezi haline gelecek. Senelerdir Niğde ve Bor ilçesinin en büyük sorunlarından biri olan Akkaya Barajı'ndaki kötü koku da bu sayede son bulacak.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Belediye Başkanı Emrah Özdemir, tesiste her şeyin hazır olduğunu belirterek, "Testlere başladık, testlerin bitiminden sonra modern arıtma tesisimize kavuşuyoruz .Tesise gelen atık su, neredeyse içme suyu kadar temiz hale geldikten sonra doğaya bırakılacaktır. Bu tesis şehrimize ve hemşehrilerimize hayırlı olsun." ifadelerini kullandı.

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Niğde'de ileri biyolojik arıtma su tesisinde sona gelindi - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Kademeli normalleşmede yeni iddia! Hedef yaz sezonunu 'en yasaksız' haliyle geçirebilmek Kademeli normalleşmede yeni iddia! Hedef yaz sezonunu 'en yasaksız' haliyle geçirebilmek Suriye'den İsrail tarafına 3 roket atıldı Suriye'den İsrail tarafına 3 roket atıldı Filistin: ABD'nin sessizliği katliamlara yol açtı Filistin: ABD'nin sessizliği katliamlara yol açtı ABD'de Demokratlar arasındaki Filistin çatlağı büyüyor ABD'de Demokratlar arasındaki Filistin çatlağı büyüyor Bakan Varank'tan Kılıçdaroğlu'na erken seçim cevabı: Girdiği her seçimi kaybetmiş biri için çok cesurca sözler Bakan Varank'tan Kılıçdaroğlu'na erken seçim cevabı: Girdiği her seçimi kaybetmiş biri için çok cesurca sözler Avcılar'da 23 kişilik ev partisini polis bastı, rekor ceza kesildi Avcılar'da 23 kişilik ev partisini polis bastı, rekor ceza kesildi ABD'de sayısal loto 'talihlisi' 219 milyonluk bileti pantolonun cebinde unutarak yanlışlıkla yıkadı ABD'de sayısal loto 'talihlisi' 219 milyonluk bileti pantolonun cebinde unutarak yanlışlıkla yıkadı Erdoğan'ın 'helalleşelim' çağrısına muhalefetten tek şart: Sandığa gidelim! Erdoğan'ın 'helalleşelim' çağrısına muhalefetten tek şart: Sandığa gidelim!
Advertisement