Kemerhisar Jandarma Komutanlığı hizmete girdi - Son Dakika

Kemerhisar Jandarma Komutanlığı hizmete girdi

06.11.2020 16:39

Niğde'nin Bor ilçesine bağlı Kemerhisar beldesinde jandarma karakolu hizmete girdi.

Niğde'nin Bor ilçesine bağlı Kemerhisar beldesinde jandarma karakolu hizmete girdi.

Vali Yılmaz Şimşek, açılış töreninde yaptığı konuşmada, başarılarla dolu köklü bir tarihe sahip olan jandarma teşkilatının kuruluşundan bugüne, Türk milletinin sevgi ve güvenine mahzar olduğunu ve ülkenin bölünmez bütünlüğünün korunması, milletin huzur ve güvenliğiyle kamu düzeninin sağlanması anlamında başarılı hizmetlere imza attığını söyledi.

Modern hizmet binaları, uzmanlaşan profesyonel kadrosu, kullandığı ekipman ve teçhizatıyla jandarma teşkilatının her geçen gün kendisini geliştirdiğini ve yenilediğini belirten Şimşek, şunları kaydetti:

"Her zaman vatandaşımızın yanında ve yakınında olan jandarma teşkilatımız, sahip olduğu bu donanımlarıyla ve halkımızdan aldığı güçle bundan böyle hizmetlerine Kemerhisar beldemizde de devam edecektir. Bugün hizmete açtığımız karakol, vatandaşlarımızla bizler arasında bir köprü olacak, beldemizin güvenliğinin sağlanması anlamında önemli hizmetler yerine getirecektir. Burada görev yapan arkadaşlarımız da vatandaşlarımızla uyum içerisinde kazasız belasız güzel görevler ifa edecek, halkımızın huzur ve mutluluğu için en iyisini yapma gayreti içerisinde olacaklardır."

İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Garip Gümüş ise jandarma karakollarının bulunduğu köyün, beldenin öykülerinde anlatımlarında her zaman kendisine bir yer bulduğunu ifade ederek, çağın gelişimine göre suç, suçlu profilleri, teknolojik yenilikler, konu ve teknik imkanları değişse de karakol ve vatandaş arasındaki manevi bağın, aynı sıcaklık ve güven ortamında devam ettiğini dile getirdi.

Törene, Niğde Cumhuriyet Başsavcısı Önder Yeniçeri, Bor Kaymakamı Mehmet Yavuz, AK Parti Niğde Milletvekili Selim Gültekin, AK Parti İl Başkanı Mahmut Peşin ve diğer protokol üyeleri katıldı.

Kemerhisar Jandarma Komutanlığı hizmete girdi
Kemerhisar Jandarma Komutanlığı hizmete girdi
Kemerhisar Jandarma Komutanlığı hizmete girdi
Kemerhisar Jandarma Komutanlığı hizmete girdi

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Kemerhisar Jandarma Komutanlığı hizmete girdi - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Survivor 2021'in 10. bölüm fragmanı yayınlandı! "Çok üzücü bir durum var" diyen Acun Ilıcalı, acil durum konseyi yapıyor Real Madrid, 2. Lig ekibi Alcoyano'ya 2-1 yenilerek kupadan elendi Kalp krizi geçirdiği düşünüldüğü için hastaneye kaldırılan kişinin sırtından vurulduğu anlaşıldı Süleyman Soylu'dan adalet isyanı: Anneme küfür eden alçak serbest, Bakan olsam ne yazar! Türkiye koronavirüs aşısında üçüncü adıma geçiyor Algı Eke'den magazin gündemini sarsan 'yasak aşk' itirafı: İğrenç bir şeydi Trump görevinin son gününde BAE'ye F-35 savaş uçağı satışına onay verdi, Biden anlaşmayı gözden geçirecek Müge Anlı'ya Ümitcan Uygun cephesinden ölüm tehditleri yağmaya devam ediyor