Niğde'de "Vali Uğurlama" Kuyruğu - Son Dakika

Niğde'de "Vali Uğurlama" Kuyruğu

4 yıl önce

Valiler Kararnamesiyle Çorum'a atanan Niğde Valisi Necmeddin Kılıç, veda ziyaretleri kapsamında gittiği Çiftlik ilçesinde, yaklaşık 100 metreyi bulan kuyruktakiler tarafından uğurlandı.

Niğde'de

Valiler Kararnamesiyle Çorum'a atanan Niğde Valisi Necmeddin Kılıç, veda ziyaretleri kapsamında gittiği Çiftlik ilçesinde, yaklaşık 100 metreyi bulan kuyruktakiler tarafından uğurlandı.


Kararnameyle Çorum'a atanmasının ardından veda ziyaretlerine başlayan Kılıç'ı, Kaymakam Mustafa Dinç, Belediye Başkanı Serkan Güzel, belde belediye başkanları, kurum müdürleri, muhtarlar ve çok sayıda vatandaş karşıladı.


Kendisini uğurlamaya gelenlerle tokalaştıktan sonra kurulan platformda konuşan Vali Kılıç, gösterilen ilgiyi hiç bir zaman unutmayacağını, ömür boyu aklında kalacağını söyledi.


Halka hizmet için görev yaptıklarını ifade eden Necmeddin Kılıç, şöyle konuştu:


"Biz sizin hizmetkarınız olarak geldik, sizler bizi efendi yaptınız. Hep beraber el ele verdik, biz sizleri çok sevdik. Sizin dertleriniz de benim derdim, sizin mutluluğunuz da benim mutluluğum. Hizmetinizde bulunmaktan mutluyum, tüm köylerinizi ihtiyaçlarınızIa beynime kazıdım, ihtiyaçlarınızı nasıl karşılarız diye hesapladım ve Allah bana hepsini yapmayı nasip etti. Yapamadıklarımız için hakkınızı helal edin. Devletimiz yeni görev yeri olarak Çorum'u takdir ettiler. Yeni görev için ayrılacağız ama gönüller arası bağlar, sevgi bağları çok kuvvetlidir. Bundan sonra görev yapacağım illere yolunuz düşerse, başımın üstünde yeriniz var. Bana böyle bir güzelliği yaşattığınız için hepiniz sağ olun, var olun, hakkınızı helal edin."


Daha sonra Vali Kılıç'a, Çiftlik Belediye Başkanı Serkan Güzel tarafından "Fahri Hemşerilik Beratı" ve Osmanlı Tuğrası takdim edildi.


Ayrıca muhtarlar tarafından köylere yapılan hizmetler anısına manevi değeri olan el ürünleri de hediye edilen Kılıç, yaklaşık 100 metre uzunluğundaki kuyruktakilerle tokalaştıktan sonra ilçeden ayrıldı.

Haber Yayın Tarihi: 04.06.2016 06:16 Kaynak: AASon Dakika

Elazığ depreminin ardından Melih Gökçek'in attığı tweet, sosyal medyada büyük tepki topladı
Yunanistan'ın Elazığ depreminde yardımcı olduğunu öğrenen Gökhan Özoğuz'dan dikkat çeken sözler Cedi Osman'ın Elazığ depremi paylaşımı tepki çekti

Son Dakika Haberleri