Niğde Müftüsü Kredi Kartıyla Alıp Faiz Ödeyecekseniz Kurban Kesmemek Daha da Sevap - Son Dakika

Niğde Müftüsü Kredi Kartıyla Alıp Faiz Ödeyecekseniz Kurban Kesmemek Daha da Sevap

Niğde İl Müftüsü Alaaddin Gürpınar, kredi kartıyla taksitli kurban almanın 'caiz ve doğru' olmadığını söyledi, bu durumdaki vatandaşların kurban kesmemesinin 'daha sevap' olduğunu söyledi.

Niğde İl Müftüsü Alaaddin Gürpınar, kredi kartıyla taksitli kurban almanın 'caiz ve doğru' olmadığını söyledi, bu durumdaki vatandaşların kurban kesmemesinin 'daha sevap' olduğunu söyledi.


Yaptığı açıklamada, gösteriş ya da başka amaçlar için kurban kesmenin yanlışlığına dikkat çeken Gürpınar Kredi kartıyla kurban almak tek çekimle yapılıp da faiz ödemeksizin gününde parasını öderse, faize girilmez ise olabilir. Ancak zamanında parasını ödemeyip ya da taksitlendirerek faize giriyorsa bu insanın kurban kesmemesi daha sevaptır dedi.


Yoksul insanların kurban kesmek zorunda olmadığını ifade eden Gürpınar şu değerlendirmeyi yaptı


İmkan sahibi olan vatandaşlar, yani dinen zengin olan kardeşlerimiz kurban kesmelidir. Bazı fakir kardeşlerimiz 'hocam bankadan borç alacağım, kredi çekeceğim, kredi kartı ile taksitli kurban alacağım' diyorlar. Böyle bir şey yapmalarına dinen gerek yok. Hatta dinen böyle bir davranış uygun görülmez. Fakir insanların kurban kesme mecburiyeti yoktur. Faize girip kurban kesmek isteyenlerin sevap yerine günah kazanmaları da kuvvetle muhtemeldir. Kişi o anda imkanları yoktur da yani hazır parası yoktur, parasını gelecek ay vereceğim diye birisinden borç alarak kurban keserse bu caizdir.

Niğde Müftüsü Kredi Kartıyla Alıp Faiz Ödeyecekseniz Kurban Kesmemek Daha da Sevap


Son Dakika

56'lık Hülya, sporcu sütyeniyle ayna karşısında poz verdi Cesur paylaşımların kraliçesi, file çorabıyla iç çamaşırsız poz verdi Ünlü modelden, ABD'yi savaş alanına çeviren eylemcilere rekor bağış Gadırop Fuat sorusu yarışmacıya 3 joker hakkını birden kullandırttı Büşra Pekin, Şafak Sezer'in "Bir daha filmimde oynatmam" sözlerine cevap verdi Naomi Campbell, metroda çıplak pozlar verdi Gülben Ergen'den Emre Kara'ya samimi itiraf: TEDx konuşması hayatımın en zorlu işiydi İlişkilerinde kriz yaşayan Cem Yılmaz ve Serenay Sarıkaya, birlikte yaşadıkları evi terk etti Esat Yontunç, 33 yıllık dostu Acun Ilıcalı'ya doğum günü sürprizi yaptı Şeyma Subaşı koronavirüs nedeniyle aylardır ayrı kaldığı kızı Melisa'ya kavuştu Sokağa çıkması yasak olan 67 yaşındaki Sinan Çetin, hafta içi sahilde yürüyüş yaptı Ünlü sanatçı Ruşen Güneş hayatını kaybetti Tatil sezonunu açan Serenay Sarıkaya bikinili görüntülendi Elon Musk'ın sevgilisi Grimes, sanat galerisinde "Ruhunun bir parçasını" 10 milyon dolara satacak "Sonumun Bergen gibi olmasını istemiyorum" diyen Yeliz Yeşilmen, şiddet sorularına cevap veremedi
20:42