Niğde Ümit Dergisi'nin 7. Sayısı Çıktı - Son Dakika

Niğde Ümit Dergisi'nin 7. Sayısı Çıktı

27.06.2013 15:30
Niğde Ümit Dergisi'nin 7. Sayısı Çıktı, System.String[]

Niğde Ümit Eğitim ve Kültür Derneği'nin yayın organı Niğde Ümit dergisinin 7.sayısı çıktı.

Niğde Ümit Eğitim ve Kültür Derneği'nin (NÜMDER) yayın organı Niğde Ümit dergisinin 7. sayısı çıktı. 5 yıldır şehrin eğitim ve kültür hayatında önemli bir yere sahip olan dergi, son sayısında sosyal medyanın tehlikelerini 'Alem Sanal Tehlike Gerçek' başlığı ile ele aldı.

Editörlüğünü Murat Yasin Tekin'in yaptığı Niğde Ümit dergisinin mayıs sayısında sanal dünyanın insanlar üzerindeki olumsuz etkisini 'Sosyal Medyayı Doğru Okumak' başlığı ile Kemal Gürler yazdı. NÜMDER'in yeni başkanı Salih Memiş, 'Ertelenen Umutlar' adlı öyküsünü okurlarla paylaştı.

Günümüzde yeni gelişen bir liderlik türü olan 'Hizmetkar Liderlik'i Mustafa Altınyüzük kaleme aldı. Derginin yazarlarından Arzu Çetin Ermiş bu sayıda "Nefsim Varken" dedi. Yine Niğde Ümit'in kadın yazarlarından Habibe Gündüz 'Söz ile Yazı Arasında'ki tercihini anlattı. Yunus Şahin 'Öğretmen Anne' kavramını ele aldı. 'Ne İncin Ne İncit' diyen Kürşat Küçükçirkin birey olmanın gerçek esaslarına değindi. Fatih Arıkan "Rüzgar" isimli şiirini okurlarla paylaştı. "Gönül İşi" adlı hikayede Serdar Ünal kendi çocukluğundan ibretlik bir bölüm sundu. Feriha Atılgan 'Masumiyet'ini yazdı. Kemal Gürler sinema köşesinde 3 filmin eleştirisini yaptı. Ahmet Gür, Hazreti Nuh'un yaşantısını eğitimci gözü ile ele aldı.

Derginin kitap tanıtımı köşesinde 'Susam ve Zambaklar' isimli kitap Bimana mahlası ile tanıtıldı. Yine Niğde Ümit'in yazarlarından İsmail Sarıkaya 'İstanbul Sahhaflar Çarşısı'nın atmosferini Niğde'ye getirdi. Hüseyin Türkmendağ'ın güncele yönelik karikatürü dergideki yerini aldı. 'İmam Gazali'nin Ahlak Eğitimi'ni Tunahan Tahir yazdı. Ayşenur Refik, 'Öfkemiz Sana Değildi Aşk' dedi. Mardin'in önemli mekanlarından Kasımiye Medresesi, Öykü Maral'ın kaleminde canlandı. NÜMDER' in bazı faaliyetleri 'Derneğimizden Haberler' bölümünde paylaşıldı.

Niğde Ümit Eğitim ve Kültür Derneği'nin yeni başkanı Salih Memiş, eski başkan Diler Önem'e hizmetlerinden dolayı teşekkür ederken dernek olarak faaliyetlerinin devam edeceğini belirtti.

Niğde Ümit Dergisi'nin 7. Sayısı Çıktı

- Kaynak: CHA

Son Dakika Yerel Niğde Ümit Dergisi'nin 7. Sayısı Çıktı - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Prof. Dr. Mehmet Ceyhan'dan salgının seyriyle ilgili korkutan sözler: Birinci dalga bitmedi, 3. ve 4. artış dönemleri gelecek Koronavirüse yakalanan Ekrem İmamoğlu'nun ailesinin test sonuçları negatif çıktı Şiddet son bulmuyor! Genç kadın, ölümden balkondan atlayarak kurtuldu Hurdacı, sokak ortasında önce kollarını kesti sonra jileti boğazına dayadı Kaya Çilingiroğlu, maske işini bu defa abarttı! Taktığı kaskla yine gündem oldu Eski kocasını öldürüp tandırda yakan kadın tutuklandı, ifadesinde cinayeti detaylarıyla anlattı Aliyev silah aldıkları ülkeleri tek tek saydı! Türkiye ilk sırada değil Bakan Koca, koronavirüs en çok bulaştığı ortamı ilk kez açıkladı: Evde bulaş oranı daha yüksek