Son Dakika Haberleri: Nijer'de Halka Çağrı: Kurban Etini Pişirirken Odun Yakmayın
BBC

Nijer'de Halka Çağrı: Kurban Etini Pişirirken Odun Yakmayın

4 ay önce

Afrika ülkesinde halka, giderek çölleşen ülkede ağaçların korunması için Kurban Bayramı'nda eti odun ateşinde pişirmemeleri çağrısı yapıldı.

Nijer'de Halka Çağrı: Kurban Etini Pişirirken Odun Yakmayın, System.String[]

Nijer'de halka, giderek çölleşen ülkede ağaçların korunması için çalışmalar yapılıyor. Niamey Çevre Kurumu Müdürü Oumarou Alou, Kurban Bayramı'nda eti odun yerine kömür ateşinde pişirmelerini söyledi.

400 BİN KURBAN, 50 BİN TON ODUN

Kurban Bayramı'nda, başkent Niamey'de normalde kentin bir yılda kullandığı odunun beşte birinin yakılması bekleniyor. Bayramda sadece Niamey'de 400 bin küçük baş hayvanın kesilmesi bekleniyor. Bunların pişirilmesi için de yaklaşık 50 bin ton odun kullanılacağı tahmin ediliyor.

ODUN TAŞIYAN ARABALARI DURDURACAK

Niamey Çevre Kurumu Müdürü Oumarou Alou, halka odun ateşi yerine kömür kullanmaları tavsiyesinde bulundu. Oumarou Alou, yetkililerin başkente aşırı miktarda odun taşıyan kamyonları, eşek arabalarını ve develeri durduracağını belirtti.

"TÜKETİMİ AZALTMANIN YOLLARINI ARIYORUZ"

Alou, "Tüketimi azaltmanın yollarını arıyoruz. Metal malzeme ve kömür gibi diğer pişirme yöntemleri geliştirdik. Mesajımızı, kamuoyunu etkileyebilecek çeşitli gruplara iletiyoruz ki ormanlarımızı koruyabilelim" dedi.

BBC

YORUMLAR


Gelin Adayı Hanife, Akaryakıt İstasyonunda Pompa Görevlisi Oldu Millet Bahçeleri Açılışında Konuşan Erdoğan'dan Atatürk Çıkışı: Hakarete İzin Vermeyiz

Son Dakika! Trump, FETÖ Elebaşı Gülen'in İadesi Tartışmalarına Noktayı Koydu: Gündemimizde Yok