Nijerya Çalışma ve İmar Bakanı Aliyu'dan Türkiye'ye iş birliği çağrısı Açıklaması - Son Dakika

Nijerya Çalışma ve İmar Bakanı Aliyu'dan Türkiye'ye iş birliği çağrısı Açıklaması

6 gün önce

Nijerya Çalışma ve İmar Bakanı Abubakar D. Aliyu, Türkiye ile kalkınma konusunda daha fazla iş birliğine ihtiyaç olduğunu bildirdi.

Nijerya Çalışma ve İmar Bakanı Aliyu'dan Türkiye'ye iş birliği çağrısı Açıklaması, System.String[]

Nijerya Çalışma ve İmar Bakanı Abubakar D. Aliyu, Türkiye ile kalkınma konusunda daha fazla iş birliğine ihtiyaç olduğunu bildirdi.

Bakan Aliyu, Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan'ın Nijerya ziyareti sonrası yazılı açıklama yaptı.

Aliyu, "Kalkınmayı sağlamak için altyapıyı geliştirmeliyiz ve bu noktada iki ülke arasında teknolojik yatırım, inşaat ve mühendislik alanında bilgi paylaşımına ihtiyacımız var." ifadelerini kullandı.

Yol yapımı başta olmak üzere birçok alanda Türkiye ile iş birliğine açık olduklarını vurgulayan Bakan Aliyu, "Kamu ve özel sektör iş birliğiyle Nijerya genelinde bazı şehirlere uygun konut projeleri yapılabilir." değerlendirmesinde bulundu.

Ticaret Bakanı Pekcan, 14 Ocak'ta Nijerya ziyareti kapsamında Bakan Aliyu'nun yanı sıra Nijerya Devlet Başkan Yardımcısı Yemi Osinbajo, Dışişleri Bakanı Zubariu Dada ile Nijerya Ticaret, Sanayi ve Yatırım Bakanı Otunba Richard Adeniyi Adebayo ile görüşmüştü.

Haber Yayın Tarihi: 16.01.2020 03:58 Kaynak: AASon Dakika

Türkiye'nin hamlesi Arap Birliği'ni rahatsız etti: Libya'ya müdahale yeni çatışmalara neden olabilir
Memurların mesai saati değişiyor! Esnek çalışma modeli yolda Tarkan, 13 yıldır imar izni alamadığı arsaya ilişkin açıklama yaptı ABD'den Türkiye'ye skandal çağrı: Doğu Akdeniz'deki faaliyetleri durdurun

Son Dakika Haberleri