Son Dakika Haberleri: Nijerya'da Petrol Kuyusuna Saldırı: En Az 30 Ölü, Çok Sayıda Yaralı Var

Nijerya'da Petrol Kuyusuna Saldırı: En Az 30 Ölü, Çok Sayıda Yaralı Var

10 ay önce

Nijerya'nın güneydoğusundaki Cross River eyaletindeki petrol kuyusuna yapılan saldırı sonucu çıkan yangında en az 30 kişinin öldüğü ve çok sayıda yaralının olduğu bildirildi.

Nijerya'da Petrol Kuyusuna Saldırı: En Az 30 Ölü, Çok Sayıda Yaralı Var
, System.String[]

 Nijerya'nın güneydoğusundaki Cross River eyaletindeki petrol kuyusuna yapılan saldırı sonucu çıkan yangında en az 30 kişinin öldüğü bildirildi.

YAPILAN SALDIRIDA EN AZ 30 KİŞİ ÖLDÜ, ÇOK SAYIDA YARALI VAR

Ulusal basındaki haberlere göre, eyaletin Calabar kentindeki petrol kuyusunda çıkan yangında en az 30 kişi öldü, çok sayıda kişi yaralandı.

SALDIRI DÜZENLEYENLERİN KİMLİKLERİ HENÜZ BELİRLENMEDİ

 Polis yetkilisi Hafiz Inuwa, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, kuyulara saldıran kişilerin kimliklerinin henüz belirlenemediğini söyledi.

OLAYLA İLGİLİ SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Yaralıların hastanelere kaldırılarak tedavi altına alındığını belirten Inuwa, olayla ilgili soruşturma başlattığını bildirdi.

"NİJER DELTASI İNTİKAMCILARI" ZAMAN ZAMAN PETROL BORU HATLARINA SALDIRILAR DÜZENLİYOR

Öte yandan "Nijer Deltası İntikamcıları" adlı bir grup, ülkenin petrol bakımından zengin delta bölgesindeki petrol boru hatlarına zaman zaman saldırılar düzenliyor.


YORUMLAR


Rusya'dan "Türkiye'ye Yaptırım Uygularız" Diyen ABD'ye Sert Cevap: Şantaj Denemesi BBP Genel Başkanı Mustafa Destici: Cumhur İttifakının Adayı Kimse Bizim Adayımız da Odur

Çocuk Doktoru da Var Eczacı da! Fuhuştan Yakalanan Kadınların Meslekleri Polisi Şaşkına Çevirdi