Nijerya'dan gençlerin desteklenmesi ve yenilikçi teknolojiye katılım çağrısı - Son Dakika

Nijerya'dan gençlerin desteklenmesi ve yenilikçi teknolojiye katılım çağrısı

08.04.2021 18:27
Nijerya'dan gençlerin desteklenmesi ve yenilikçi teknolojiye katılım çağrısı, System.String[]

Nijerya Dışişleri Bakanı Geoffrey Onyeama, Gelişen Sekiz Ülke (D-8) Teşkilatının 10'uncu Liderler Zirvesi'nde, gençlerin desteklenmesi ve yenilikçi teknolojiye katılım çağrısı yaptı.

Nijerya Dışişleri Bakanı Geoffrey Onyeama, Gelişen Sekiz Ülke (D-8) Teşkilatının 10'uncu Liderler Zirvesi'nde, gençlerin desteklenmesi ve yenilikçi teknolojiye katılım çağrısı yaptı.

Bangladeş'in ev sahipliğinde çevrim içi gerçekleşen D-8 Zirvesi'nde konuşan Bakan Onyeama, Dördüncü Sanayi Devrimi'ndeki hızlı gelişmeye bakıldığında, D-8'in genç nesle daha fazla yatırım yapma ve gelecek için destekleme ihtiyacının zorunlu hale geldiğine işaret etti.

Gençlerin desteklenmesi ve yenilikçi teknolojiye aktif katılımlarının önemli olduğunu belirten Onyeama, "Gençleri, yeniliğin itici koltuğuna oturtacak bir alan oluşturmalıyız." dedi.

Onyeama, genç dijital girişimcileri eğitmek ve desteklemek için D-8 Araştırma ve İnovasyon Öncüleri Ağı'nın mevcut platformundan yararlanmasının gerektiğine dikkati çekerek, mesleki eğitime erişimi iyileştirmeye ve gençler için daha fazla teşvik sağlamaya öncelik verilmesi gerektiğinin altını çizdi.

"Birbirimizi desteklememiz ve yükseltmemiz gerekiyor"

D-8'in küresel ekonomik sistemde önemli bir aktör haline gelmesinin önemine değinen Onyeama, "Ekonomik kalkınmanın üst basamaklarına ilerlemek için birbirimizi desteklememiz ve yükseltmemiz gerekiyor. Nijerya, birlikte gelişmemiz için teknolojinin ve en iyi uygulamaların üye ülkelerimiz arasında gerçekten paylaşılması gerektiğine inanıyor." ifadelerini kullandı.

2017-2021'de D-8'in dönem başkanlığını üstlenen Türkiye'ye şükranlarını sunan Onyeama, dönem başkanlığını devralan Bangladeş'e başarılar diledi.

Onyeama, görev süresi aralıkta sona erecek D-8 Genel Sekreteri Büyükelçi Dato Ku Jaafar Ku Shaari'nin yerine Nijerya'nın adayı Büyükelçi Isiaka Abdulqadir Imam için destek istedi.

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Nijerya'dan gençlerin desteklenmesi ve yenilikçi teknolojiye katılım çağrısı - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Merkez Bankası, politika faizini değiştirmeyerek yüzde 19'da sabit tuttu Merkez Bankası, politika faizini değiştirmeyerek yüzde 19'da sabit tuttu Tarihi kalede kanlar içindeki cansız bedeni görenler hemen polisi aradı Tarihi kalede kanlar içindeki cansız bedeni görenler hemen polisi aradı Rusya'dan 53 yıl sonra bir ilk! Tank ve zırhlı araçlarına Rusya'dan 53 yıl sonra bir ilk! Tank ve zırhlı araçlarına "savaş boyası" sürdüler Ali Koç seçimde adaylığını koyacak, rakipler ise Aziz Yıldırım döneminden iki eski yönetici Ali Koç seçimde adaylığını koyacak, rakipler ise Aziz Yıldırım döneminden iki eski yönetici Taksici, tacizlerine göz yummayan talihsiz kadını ezdi! Dehşet anları anbean kamerada Taksici, tacizlerine göz yummayan talihsiz kadını ezdi! Dehşet anları anbean kamerada Fenerbahçe, yeni dijital platform projesiyle 100 milyon TL gelir hedefliyor Fenerbahçe, yeni dijital platform projesiyle 100 milyon TL gelir hedefliyor Tam 33 yıldır ara vermeden oruç tutuyor Tam 33 yıldır ara vermeden oruç tutuyor Başkan Mustafa Cengiz'den Donk hakkında olay sözler: Cinsel ilişki partilerinden bıktık! Başkan Mustafa Cengiz'den Donk hakkında olay sözler: Cinsel ilişki partilerinden bıktık!