Nijerya ile Çin, güvenlik sorunlarıyla mücadele için 60 milyon dolarlık anlaşma imzaladı - Son Dakika

Nijerya ile Çin, güvenlik sorunlarıyla mücadele için 60 milyon dolarlık anlaşma imzaladı

01.12.2022 02:24
Nijerya ile Çin, güvenlik sorunlarıyla mücadele için 60 milyon dolarlık anlaşma imzaladı

Nijerya'nın Kogi eyaleti hükümeti, güvenlik sorunlarıyla mücadele için Çin ile 60 milyon dolarlık anlaşma imzaladı.

Nijerya'nın Kogi eyaleti hükümeti, güvenlik sorunlarıyla mücadele için Çin ile 60 milyon dolarlık anlaşma imzaladı.

Kogi Eyaleti Güvenlik Sorumlusu Abdulkareem Siyaka, yaptığı açıklamada, eyalette teröristler ve silahlı çete üyeleriyle mücadelede yüksek teknolojilerin kullanılması için Çin ile 60 milyon dolarlık anlaşma yaptığını belirtti.

Eyalette teknoloji kullanarak güvenlik sağlayacaklarını aktaran Siyaka, "Tüm eyaleti gerçek zamanlı, sanal, sesli ve görsel olarak haritaya koyacağız. Bu şekilde eyalette giren çıkan herkesi takibe alabileceğiz." dedi.

Nijerya, son zamanlarda ülkenin farklı bölgelerinde silahlı çetelerin yanı sıra terör örgütleri Boko Haram ve ISWAP'ın saldırılarıyla karşı karşıya bulunuyor.

Kaynak: AA
YORUMLAR
500
IMF'den Çin'e makroekonomik politikaları vaktinden önce sıkılaştırmaktan kaçınma tavsiyesi IMF'den Çin'e makroekonomik politikaları vaktinden önce sıkılaştırmaktan kaçınma tavsiyesi IMF'den Çin'e makroekonomik politikaları vaktinden önce sıkılaştırmaktan kaçınma tavsiyesi IMF'den Çin'e makroekonomik politikaları vaktinden önce sıkılaştırmaktan kaçınma tavsiyesi ABD Dışişleri Bakanı Blinken, Çin'e ait 'casus balon krizi' üzerine Pekin ziyaretini erteledi ABD Dışişleri Bakanı Blinken, Çin'e ait 'casus balon krizi' üzerine Pekin ziyaretini erteledi

Son Dakika Güncel Nijerya ile Çin, güvenlik sorunlarıyla mücadele için 60 milyon dolarlık anlaşma imzaladı - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement