Son Dakika Haberleri: Nijeryalı Öğrenciler Türkiye'de Eğitim Görmek İçin Ter Döktü

Nijeryalı Öğrenciler Türkiye'de Eğitim Görmek İçin Ter Döktü

7 gün önce

- Türkiye Bursları programına başvuran Nijeryalı öğrenciler Öğrencilerin mülakata girmesi Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB) Temsilcisi Yener Yavuz ile röportaj Sınava giren öğrenciler Nijeryalı öğrenci Okonko Uche Joy ile röportaj Yurtdışı Türkler ve Akraba...

- Türkiye Bursları programına başvuran Nijeryalı öğrenciler
Öğrencilerin mülakata girmesi
Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB) Temsilcisi Yener Yavuz ile röportaj
Sınava giren öğrenciler
Nijeryalı öğrenci Okonko Uche Joy ile röportaj Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı'nın (YTB) yürüttüğü Türkiye Bursları programına başvuran Nijeryalı öğrencilerin sınavları başladı.

YTB Temsilcisi Yener Yavuz, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Türkiye'de lisans, yüksek lisans ve doktora seviyelerinde öğrenim görmek için yaklaşık 2 bin 100 kişinin başvurduğunu söyledi.

Nijeryalı öğrenci için Türkiye'nin Abuja Büyükelçiliğinde düzenlenen sınav ve mülakatlarla ilgili Yavuz, "4 gün sürecek mülakatların sonucunda lisans, yüksek lisans ve doktora alanında 120 öğrenci seçilecek." dedi.

Ankara'da eczacılık lisansı yapmak isteyen Okonko Uche Joy, YTB'nin burs imkanlarından Türkiye'de eğitimine devam eden arkadaşları aracılığıyla haberdar olduğunu anlattı.
Nijeryalı Öğrenciler Türkiye'de Eğitim Görmek İçin Ter Döktü
Haber Yayın Tarihi : 17.05.2019 08:08 Kaynak: AAABD Savunma Tasarısında Türkiye Maddesi: Rusya İle S-400 Anlaşmasından Vazgeçmezsen F-35 Ortaklığına Son Veririz 1 GB Mobil İnternet İçin 2,25 Dolar Ödüyoruz! İşte En Pahalı ve En Ucuz Mobil İnternet Kullanan Ülkeler Hint Düğünlerinde Ciro Hedefi 300 Milyon Dolar Son Dakika! Fransa'da Korkutan Patlama! En Az 8 Yaralı