Nikah Günü Evleneceği Kadını ve Annesini Öldüren Polis: Şahit Öldürüldü - Son Dakika
28 MAYISSEÇİM SONUÇLARI İÇİN TIKLAYIN

Nikah Günü Evleneceği Kadını ve Annesini Öldüren Polis: Şahit Öldürüldü

16.12.2016 11:23

Bursa'da, evleneceği kadını ve onun annesini nikah günü öldüren polis, olay anını anlattı; "Kamera görüntülerini, hafıza kartını Emin Uysal'a teslim ettim, maalesef şahit öldürüldü" dedi.

Bursa'da, geçen yıl birlikte yaşadığı kadını ve onun annesini nikah günü öldüren polis memurunun iki defa müebbet hapsi isteniyor. İstanbul Adli Tıp Kurumu'ndan gelen raporda, sanığın akli dengesinin yerinde olduğu ifade edildi.

EVLENECEĞİ KADINI VE ANNESİNİ KURŞUN YAĞMURUNA TUTTU

18 Haziran 2015 Perşembe günü, Yıldırım'a bağlı Ortabağlar Mahallesi'nde meydana gelen olayda, Bursa Emniyet Müdürlüğü Hassas Bölgeler Koruma Şube Müdürlüğü'nde görevli olan ve daha evvel eşinden boşanan polis memuru Abbas U. (41), uzun süredir birlikte yaşadığı Sevda Uysal (42) ile annesi Ayşe Şahin'i (74) kurşun yağmuruna tutarak öldürdü. Olayın ardından tutuklanan Abbas U.'nun yargılanmasına Bursa 7. Ağır Ceza Mahkemesi'nde devam edildi.

Nikah Günü Evleneceği Kadını ve Annesini Öldüren Polis: Şahit Öldürüldü

OLAY ANINI ANLATTI, "ŞAHİT ÖLDÜRÜLDÜ" DEDİ

Hakkında iki kez müebbet hapis cezası istenen sanık, olay günü, evleneceği Sevda Uysal'ın gittiği iş yerinden geri dönmediğini, kendisinin oraya gittiğini anlatarak, "Burada Taner Uysal isimli biriyle Sevda Uysal bana silahla saldırdı. O sırada yaşanan boğuşmada bu kişi Ayşe Şahin'i vurdu. Boğuşmada silahı aldım ve Sevda'ya doğru ateş ettim. Taner yeniden silahı elimden alıp kafama fırlattı. Daha sonra olay yerinden kaçtılar. Kamera görüntülerini, Sevda'nın telefonunun hafıza kartını Emin Uysal'a teslim ettim. Ben o zaman Emin Uysal'ın korunmasını istedim. Beyanlarım dikkate alınmadı, maalesef şahit öldürüldü" iddiasında bulundu.

DURUŞMA ERTELENDİ

Öte yandan, İstanbul Adli Tıp Kurumu, sanığın akli dengesinin yerinde olduğunu belirledi. Raporun okunmasının ardından mütalaasını veren savcı, Abbas U. hakkında 2 kişiyi 'kasten öldürmek' suçundan müebbet hapis cezası istedi. İleri bir tarihe ertelenen duruşma karara kaldı.

Kaynak: İHA
YORUMLAR
500

Son Dakika Güncel Nikah Günü Evleneceği Kadını ve Annesini Öldüren Polis: Şahit Öldürüldü - Son Dakika


Advertisement