Nikah İçin Sevgililer Günü'nü Tercih Ettiler - Son Dakika

Nikah İçin Sevgililer Günü'nü Tercih Ettiler

14.02.2012 16:14
Nikah İçin Sevgililer Günü'nü Tercih Ettiler

Yozgat'ta özel bir günde dünya evine girmek isteyen çiftler, 14 Şubat Sevgililer Günü'nü tercih etti.

Yozgat'ta özel bir günde dünya evine girmek isteyen çiftler, 14 Şubat Sevgililer Günü'nü tercih etti.

Yozgat'ta evlendikleri günleri günü unutulmaz ve özel kılmak isteyen 4 çift, 14 Şubat Sevgililer Günü'nü tercih ederken, evlenen çiftler arasında bir de Kırgız gelin vardı.

Yozgat Emniyet Müdürlüğü Bölge Trafik Şube Müdürü Taner Belgücan'ın oğlu Kürşat Belgücan ile Kırgızistanlı Ayzura Aydarkulova, 14 Şubat saat 14.00'te nikah kıydırdı. Yozgat Belediyesi Meclis Salonu'nda düzenlenen nikah törenine emniyet camiasından çok sayıda davetli katıldı. Belgücan ve Aydarkulova çiftinin nikahını Belediye Başkanı Yusuf Başer kıyarken, şahitliklerini ise emniyet müdür yardımcıları yaptı.

Damat Kürşat Belgücan, nikahı bugüne aldırıp nişanlısına sürpriz yaptığını belirterek, "Daha önce nikahımızın bugün kıyılacağı belli değildi. Bir hafta önce netleşti ve bugün de nikahımızı kıyılıyor. Nikahımızın anlamlı bir günde kıyılmasını istedik ve bugünü tercih ettik" dedi. Kırgız Gelin Ayzura Aydarkulova ise kendisine yapılan bu sürprizden memnun olduğunu ve mutlu olduklarını söyledi.

Nikahı kıyan Belediye Başkanı Yusuf Başer de nikah sonrası gelin ve damada bir Türk bayrağı, yemek kitabı ve fincan takımı hediye etti. - YOZGAT

Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Nikah İçin Sevgililer Günü'nü Tercih Ettiler - Son Dakika


Advertisement