Nikaragua aşılamalara 60 yaş üzerindekilerle başladı - Son Dakika

Nikaragua aşılamalara 60 yaş üzerindekilerle başladı

09.04.2021 11:15
Nikaragua aşılamalara 60 yaş üzerindekilerle başladı, System.String[]

Orta Amerika ülkesi Nikaragua'nın yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşılamasına, 60 yaş üzerindekilerle başladığı bildirildi.

Orta Amerika ülkesi Nikaragua'nın yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşılamasına, 60 yaş üzerindekilerle başladığı bildirildi.

Beş milyon nüfuslu Nikaragua'da 5 Nisan'da başlayan aşı kampanyasında ilk aşı, 62 yaşındaki bir kişiye yapıldı.

Nikaragua, AstraZeneca'dan aldığı 500 bin doz aşıyla 60 yaş üzerindekilerin aşılamasına başladı.

Bugüne dek 6 bin 474 vakaya rastlanan ülkede, salgın nedeniyle 179 kişi hayatını kaybetti.

Hükümet karşıtı gösterilerin ekonomiyi etkilediği Nikaragua'da, sokağa çıkma yasakları gibi sosyal ve ekonomik hayatı kesintiye uğratan, geniş kapsamlı Kovid-19 tedbirleri alınmamıştı.

Yerel basındaki haberlerde, ülkedeki vaka sayılarının en az 13 bin, ölü sayısının ise 3 binden fazla olduğu iddia edilmişti.

Sağlık çalışanları, aşılamalarda risk grubuna göre sınıflandırma yapılmadığı ve sağlık çalışanlarına aşı yapılıp yapılmayacağıyla ilgili bilgi paylaşılmadığını öne sürmüştü.

2007'den bu yana devlet başkanlığı görevini yürüten Daniel Ortega'nın, kasımda yapılacak seçimlerde tekrar aday olması bekleniyor.

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Nikaragua aşılamalara 60 yaş üzerindekilerle başladı - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Fransız ekibi Lille, Yusuf Yazıcı ile yolları ayırma kararı aldı Fransız ekibi Lille, Yusuf Yazıcı ile yolları ayırma kararı aldı "Benim oğlum Hira'dan daha zeki" diyen Cem Yılmaz'a Demet Akalın'dan yanıt: Ondan daha merhametli olduğum kesin Oyuncu Ceren Hindistan, takipçisinin mesajını ifşa ederek dalga geçti Oyuncu Ceren Hindistan, takipçisinin mesajını ifşa ederek dalga geçti Kaza yapan AK Partili vekil sosyal medyadan çağrı yaptı: Acil yardım bekliyoruz Kaza yapan AK Partili vekil sosyal medyadan çağrı yaptı: Acil yardım bekliyoruz Esra Erol'da şaşkına çeviren anlar! Esra Erol'da şaşkına çeviren anlar! "Karımdan şiddet görüyorum" diyen adam bu sefer de kameralar önünde darp edildi Sedat Peker'in villasına yapılan baskında Sedat Peker'in villasına yapılan baskında "Branda" detayı dikkatlerden kaçmadı Hande Sarıoğlu'ndan Ahmet Hakan'a sert tepki: Beni tanısaydı dans ederken ağzının suyu akardı Hande Sarıoğlu'ndan Ahmet Hakan'a sert tepki: Beni tanısaydı dans ederken ağzının suyu akardı İlginç tasarımıyla dikkat çeken bu motosikletin dünyada eşi benzeri yok İlginç tasarımıyla dikkat çeken bu motosikletin dünyada eşi benzeri yok