Son Dakika Haberleri: Renault, Nissan ile Ortak Bir Şirket Kurmayı Hedefliyor

Renault, Nissan ile Ortak Bir Şirket Kurmayı Hedefliyor

30 gün önce

Fransız otomotiv devi Renault'nun Japonya merkezli Nissan'a ortak bir şirket kurmayı teklif edeceği öne sürüldü. Söz konusu şirketin merkezinin her iki ülke dışında olması düşünülürken bu konuda Singapur'un öne çıktığı belirtildi.

Fransa merkezli otomotiv üreticisi Renault'nun, Japonya merkezli Nissan'a iki şirketin eşit sayıda direktörünün bulunacağı bir ortak şirket oluşturmayı önereceği öne sürüldü.

SİNGAPUR ÖNE ÇIKIYOR

Nikkei'de yer alan habere göre, oluşturulacak şirketin merkezinin Fransa ve Japonya dışında bir ülkede olacağı ve olası ülkeler arasında Singapur'un öne çıktığı belirtildi.

KARŞILIKLI HİSSELERİ BULUNUYOR

Söz konusu öneri, Nissan'ın Renault'nun birleşme önerisini geri çevirmesinin ardından yapıldı. Nissan'ın birleşmeyi geri çevirmesindeki ana nedenin, birleşmenin ardından oluşacak eşitsizliğin kalıcı olma endişesi olduğu açıklanmıştı. Halen, Renault'nun şu an Nissan'da yüzde 43,3 hissesi, Nissan'ın da Renault'da yüzde 15 hissesi bulunuyor.

İki şirket, Renault, Nissan ve Mitsubishi Alliance CEO'su Carlos Ghosn'un 2018'de tutuklanmasının ardından ittifaklarını güçlendirmeyi hedefliyor.

Renault, Nissan ile Ortak Bir Şirket Kurmayı Hedefliyor
Haber Yayın Tarihi : 26.04.2019 11:42 Kaynak: DHAİki Anket Şirketi İstanbul'daki Son Durumu Açıkladı CHP'nin İBB Adayı Ekrem İmamoğlu, Cami Çıkışı Yuhalandı "Kafa Keseceğim" Diyen Suriyeli Sığınmacı Gözaltına Alındı!