Niksar'da Tarihi Mirası Alan Gezileri Sürüyor - Son Dakika

Niksar'da Tarihi Mirası Alan Gezileri Sürüyor

17.10.2014 17:58
Niksar'da Tarihi Mirası Alan Gezileri Sürüyor, System.String[]

Tokat’ın Niksar İlçe Belediyesi Plan Proje Müdürlüğü’nce ve ÇEKÜL Vakfı katkılarıyla düzenlenen ‘’Bölge ve Havza Korumada Niksar’’ başlıklı programın ikinci ayağı, Niksar merkezli tarihi yapıların ziyaretiyle devam etti.

Tokat'ın Niksar İlçe Belediyesi Plan Proje Müdürlüğü'nce ve ÇEKÜL Vakfı katkılarıyla düzenlenen "Bölge ve Havza Korumada Niksar" başlıklı programın ikinci ayağı, Niksar merkezli tarihi yapıların ziyaretiyle devam etti.

İlçe merkezinin gezilmesiyle başlayan tur, Roma Dönemi Arsenali, Lülecizade Kardeşler Çeşmesi, Çöreği Büyük Camisi, Kırkkızlar Türbesi, Hacı Çıkrık Türbesi, Taşbina Cahit Kulebi Müzesi, Orta Çarşı, Leylekli Köprü, Selçuklu Belediye Çeşmesi, Hükümet Konağı, Taşmektep, Roma Hamamı, Ulu Camii, Sunguriye Türbesi, Halil Efendi Camisi, Melikgazi Türbesi, Doğan Şah Alp Türbesi, Akyapı Kümbeti, Kolag Kümbeti, Kale ve Yarasa Deliği, Yağıbasan, Cin Camisi, Erzurumlu Emrah ve Cahit Külebi anıt mezarları, Gregory Thaumaturgus Kilisesi'nin görülmesiyle son buldu.

Ziyaret edilen tüm bölgelerde, yapılarla ilgili detaylı açıklamalarda bulunan Niksar Belediyesi Plan Proje Müdürü Hüseyin Şahin, Niksar yerleşkesinin ne kadar eski uygarlıklara tanıklık ettiğini söyleyerek, bu eserleri gün ışığına çıkartıp binlerce yıl öncesi Niksar'ın ortaya çıkarılacağını sözlerine ekledi. - TOKAT

Niksar'da Tarihi Mirası Alan Gezileri Sürüyor
Niksar'da Tarihi Mirası Alan Gezileri Sürüyor
Niksar'da Tarihi Mirası Alan Gezileri Sürüyor
Niksar'da Tarihi Mirası Alan Gezileri Sürüyor

- Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Niksar'da Tarihi Mirası Alan Gezileri Sürüyor - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Oğluna kardan temsili pasta yaparak doğum günü sürprizi yaptı EDHO dizisi ekibinden 3 kadına otel odasında dehşeti yaşatan saldırganların görüntüleri ortaya çıktı Kadir Şeker'in babası: Oğlumun masum olduğu bir kez daha ortaya çıktı Yaptığı işin parasını alamayınca intihara kalkıştı Yeni kısıtlamalar için karar günü! Kabine toplantısı başladı, gözler Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yapacağı açıklamada Babasıyla odun toplamaya giden minik Damla, üstüne düşen odunların altında kalarak yaşamını yitirdi Reuters'a konuşan hükümet yetkilisi: Sokağa çıkma ve seyahat kısıtlaması genişletiliyor Bir korse markasının reklamını yapan Hanife Gürdal, verdiği pozla alay konusu oldu