Ninova'da 'Her Ses Bir Nefes 4' Fotoğraf Sergisi Açılacak - Son Dakika

Ninova'da 'Her Ses Bir Nefes 4' Fotoğraf Sergisi Açılacak

08.04.2014 16:10
Ninova'da 'Her Ses Bir Nefes 4' Fotoğraf Sergisi Açılacak, System.String[]

Proje tasarımı ve sanat yönetmenliği Kenan Bahadır Derre'nin üstlendiği, ‘Her ses bir nefes 4’ sergisinin Diyarbakır etabına Ninova Park Alışveriş Merkezi ev sahipliği yapacak.

Proje tasarımı ve sanat yönetmenliği Kenan Bahadır Derre'nin üstlendiği, 'Her ses bir nefes 4' sergisinin Diyarbakır etabına Ninova Park Alışveriş Merkezi ev sahipliği yapacak.

'Her ses bir nefes 4' projesi kapsamında düzenlenecek fotoğraf sergisi, tüm Türkiye'de kadın sorunlarına karşı, çözüm odaklı toplumsal bilinç edinmeyi ve bireysel çarelerden çok kolektif çabalarla çözüme ulaşılabileceği bilincini yaygınlaştırmayı ve bu bilinci kamuoyuyla paylaşmayı amaçlıyor. Proje, bu yıl da Genç Kız Sığınma Evi Derneği Danışma Merkezi ve Genç Kız Sığınakları'nın kapasitesinin geliştirilmesine ve güçlendirilmesine katkı sağlayacak. Kadınların toplumsal bilinçle gücünün artacağı gerçeğinden yola çıkılarak başlatılan 'Her ses bir nefes 4' projesi ile kadın sığınma evlerinde kalan kadınlarımızın daha iyi koşullarda yaşamak adına da bir umudu olacak. Objektif karşısına geçen ünlü isimler bu kez de oluşturulan kafes konsepti çerçevesinden poz verdi. Kafes, susturulmuş ve sindirilmiş kadınları simgelerken, her bir fotoğraf bütünü oluşturdu ve onların sessiz çığlıkları tek bir nefes oldu. 55 kadın, verdikleri bu pozlarla ve fotoğrafların altına iliştirdikleri sosyal mesajlarla, kamuoyunda farkındalık oluşturmayı ve böylece kadınların günümüzde maruz kaldığı pek çok "kötü", "eşitsiz", "insanlık dışı", "ayrımcı", "baskıcı", "eksik" tutumlara da dikkat çekiyor.

Diyarbakır'da ilk kez düzenlenecek sergi için ev sahipliğine hazırlanan Ninova Park Alışveriş Merkezi Pazarlama ve Halkla İlişkiler Müdürü Elif Yıldız, Türkiye'ye mal olmuş büyük bir sosyal sorumluluk projesinin bir parçası olmaktan büyük mutluluk duyduklarını söyledi. Yıldız, Diyarbakırlıların bu sergi ve sosyal paylaşıma destek vermesi ile diğer büyük projelerinde önünün açılacağını belirterek, 'Her ses bir nefes 4' sergisinin 10 Nisan - 30 Nisan tarihleri arasında Ninova Park'ta ziyaretçileriyle buluşacağını dile getirdi.

Projede yer alan isimler şöyle:

" Aslı Omağ, Ayça İnci, Aylin Kabasakal, Ayşe Tolga, Ayşen Batıgün, Ayşen İnci, Aytaç Öztuna, Bennu Yıldırımlar, Betül Arım, Canan Anderson, Ceyda Ateş, Çiğdem Batur, Deniz Alan, Deniz Özerman, Derya Şensoy, Dilek Yorulmaz, Ece Özdikici, Ece Seçkin, Elif Güvendik Nayman, Emel Acar, Emel Çölgeçen, Fotoş Kabasakal, Funda İlhan, Gamze Karaman, Gizem Hatipoğlu, Hande Katipoğlu, Işıl Reçber, İpek Tanrıyar, Meltem Miraloğlu, Merve Oflaz, Nuray Sayarı, Oya İnci, Özge Gürel, Özlem Özçelik, Pelin Çini, Pelin Ermiş, Pelin Öztekin, Pınar Ergüner, Seda Akgül, Seda Demir, Selin Altay, Selin Ortaçlı, Şahika Ercümen, Şenay Akay, Tanem Sivar, Taylan Kümeli, Tuğçe Özbudak, Yağmur Tanrısevsin, Yasemin Özilhan, Yeşim Salkım, Zuhal Yalçın." - DİYARBAKIR

Ninova'da 'Her Ses Bir Nefes 4' Fotoğraf Sergisi Açılacak

- Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Ninova'da 'Her Ses Bir Nefes 4' Fotoğraf Sergisi Açılacak - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Koronavirüsü hafif geçirenler dikkat! Hastalığın bıraktığı hasar sanılandan daha büyük Korona tedavisinde çığır açacak araştırma! Herkesin evinde olan Aspirin virüsün düşmanıymış Hagi mi, Alex mi? Fenerbahçe efsanesi Emre Belözoğlu, klişe soruda herkesi ters köşeye yatırdı Çinli şirket, dayanıklılıklarını artırmak için çalışanlarına kendi kendilerini tokatlattı İran lideri Hamaney, Macron'un tavrını "ahmakça" olarak nitelendirdi Yaşlı adam, zeytin tarlasında şüpheli şekilde ölü bulundu Karabağ'da ateşkesi bozan Ermenistan'dan intikam alındı! Azerbaycan, hedefleri SİHA'larla böyle vurdu CHP İstanbul İl Başkanı Kaftancıoğlu, Cumhuriyet Bayramı törenini terk etti