Nişantaşı'nda Vurulan Vedat Şahin'in Görüntüleri Ortaya Çıktı - Son Dakika

Nişantaşı'nda Vurulan Vedat Şahin'in Görüntüleri Ortaya Çıktı

5 yıl önce

İstanbul'un lüks mağazalarıyla ünlü semti Nişantaşı'nda, ünlü mafya babası Sedat Şahin'in kardeşi Vedat Şahin ve yakın adamı Ferdi Topal'ın öldürülmesi olayının görüntüleri ortaya çıktı.

Nişantaşı'nda Vurulan Vedat Şahin'in Görüntüleri Ortaya Çıktı, System.String[]

İstanbul'un lüks mağazalarıyla ünlü semti Nişantaşı'nda, dün akşam 22.00 civarlarında Nişantaşı Valikonağı Caddesi'nde suç örgütü lideri Sedat Şahin'in kardeşi Vedat Şahin ile yakın adamı Ferdi Topal, bir otomobilden uzun namlulu silahlarla açılan ateş sonucu öldü. Olayda koruma Enver Aydın da yaralandı.

GÖRÜNTÜLER ORTAYA ÇIKTI

Bugün cinayetle ilgili görüntüler ortaya çıktı. Vedat Şahin ve yanındaki iki adamını, içinde 3 kişi bulunan Cilio marka kırmızı renkli bir araç uzun süre takip ediyor. Daha sonra iki kişi araçtan ateş ederek inerek, tam Valikonağı Caddesi üzerinde Vedat Şahin ve iki adamına uzun namlulu silah ve tabancayla ateş etmeye başlıyor. Açılan ateş sonucu Vedat Şahin ve Ferdi Topal kaçmaya bile fırsat bulamadan saniyeler içinde hayatını kaybediyor. Diğer koruma Enver Aydın ise kendini yere attığı için sadece koluna iki kurşun isabet ederek yaralı olarak kurtuluyor. Kırmızı araç ise biraz ilerledikten sonra duruyor ve bir kişi geri dönerek Şahin ve adamlarının ölüp ölmediğini kontrol ediyor. Daha sonra şahıslar araca binerek olay yerinden hızlıcı uzaklaşıyor.

53 EL ATEŞ EDİLDİ

Polis, olaydan sonra yaptığı inceleme sonucu 53 el ateş edildiğini belirledi. Bunlardan 48'inin kalaşnikof marka uzun namlulu silahtan çıktığı tespit edildi. Açılan ateş, çevrede bulunan bazı evlere de isabet etti fakat şans eseri ölen ya da yaralanan olmadı.

SARAL ÇETESİ'YLE YILLARCA ÇATIŞTILAR

Yeraltı dünyasının ünlü isimlerinden Sedat Şahin'in 'Sarallar Çetesi' olarak bilinen grupla uzun süredir husumet halinde olduğu biliniyor. Cinayetin iki mafya arasındaki hesaplaşmadan kaynaklanmış olabileceği iddia ediliyor.

Nişantaşı'nda Vurulan Vedat Şahin'in Görüntüleri Ortaya Çıktı

Haber Yayın Tarihi: 25.12.2014 07:40 Son Dakika

Emekli maaşlarına 74 ile 356 lira arasında artış göründü
Ahmet Davutoğlu'nun Gelecek partisiyle ilgili ilk anket değerlendirmeleri geldi AK Parti'de 3 ilçe başkanı görevlerinden istifa etti