Nizip'te "Kara Tahtalar Sodes ile Akıllanıyor" Projesi - Son Dakika

Nizip'te "Kara Tahtalar Sodes ile Akıllanıyor" Projesi

04.01.2012 18:00
Nizip'te

Nizip Milli Eğitim İlçe Müdürlüğü tarafından hazırlanan "Kara Tahtalar SODES ile Akıllanıyor" projesi hayata geçti."Kara Tahtalar SODES ile Akıllanıyor" projesi kapsamında akademik başarının arttırılması için 20 ilköğretim okuluna 1'er adet dizüstü bilgisayar, projeksiyon cihazı ve perdesi, yazer yazıcı okullara teslim edildi.

Nizip Milli Eğitim İlçe Müdürlüğü tarafından hazırlanan "Kara Tahtalar SODES ile Akıllanıyor" projesi hayata geçti.

Nizip Kaymakamlığı ve Milli Eğitim İlçe Müdürlüğü bünyesinde 2011 yılı içerisinde üretilen, Gaziantep Valiliği tarafından onaylanan SODES projelerinden

"Kara Tahtalar SODES ile Akıllanıyor" projesi kapsamında akademik başarının arttırılması için 20 ilköğretim okuluna 1'er adet dizüstü bilgisayar, projeksiyon cihazı ve perdesi, yazer yazıcı okullara teslim edildi.

Proje kapsamında Nizip Kaymakamı Yaşar Karadeniz, Milli Eğitim İlçe Müdür vekili Metin Kılıçparlar ile birlikte eşyaları hak eden 20 okul arasından Enver-Mebrure Okan ve Yılmaz Çetin Sözmen İlköğretim Okullarını ziyaret ederek, okul müdürlerine 1 adet dizüstü bilgisayar, 1 adet projeksiyon cihazı ve perdesi ve 1 adet lazer yazıcıyı teslim etti.

Yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren Kaymakam Karadeniz, eğitim kurumlarını düşünerek hazırlanan bu projeler sayesinde 20 okula teknoloji sınıfları kurulacağını, eğitim ve öğretimin görsel olarak verilmesinin sağlanacağını belirtti.

Karadeniz, " teknoloji her alanda hayatımıza girdiği gibi eğitim ve öğretimde de hayatımıza girmiştir. Bundan böyle teknolojiyi kullanmadan eğitimde başarılı olma şansımız çok az, buradaki amacımız ise ilçemiz genelinde eğitim ve öğretimin görsel eğitimle kavuşmasıdır. Bu nedenle bütçesi 47 bin 200 lira olan bu projenin ilçemize ve okullarımıza hayırlı olmasını diliyorum" dedi.

- GAZİANTEP

Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Nizip'te 'Kara Tahtalar Sodes ile Akıllanıyor' Projesi - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Merkel'in partisinin yeni genel başkanı "Türk Armin" olarak bilinen Armin Laschet oldu Utanmazlar! Engelli gence eşek şakası yapıp bir de sosyal medyadan paylaştılar Gelin ve damadın 'Gerdek partisi' sosyal medya kullanıcılarının tepkisini çekti Dünya, öz kızlarını 5 yıldır kafese kapatan aileyi konuşuyor! Kıyafetlerini yediği için çuval giydirmişler Son Dakika! İstanbul'da bu gece ve yarın yoğun kar yağışı bekleniyor, kar kalınlığı 20 - 40 cm arasında olacak Sancaktepe Belediye Başkanı Döğücü ile İBB Sözcüsü Ongun Twitter'da atıştı Cumhuriyet tarihinin akaryakıta bağlı en büyük vergi kaçakçılığı operasyonu: 50 ilde, 220 gözaltı Hiç gitmediği Adıyaman'dan trafik cezası geldi, eşiyle arası bozuldu