Nizip'te "Kara Tahtalar Sodes ile Akıllanıyor" Projesi - Son Dakika

Nizip'te "Kara Tahtalar Sodes ile Akıllanıyor" Projesi

Nizip Milli Eğitim İlçe Müdürlüğü tarafından hazırlanan "Kara Tahtalar SODES ile Akıllanıyor" projesi hayata geçti."Kara Tahtalar SODES ile Akıllanıyor" projesi kapsamında akademik başarının arttırılması için 20 ilköğretim okuluna 1'er adet dizüstü bilgisayar, projeksiyon cihazı ve perdesi, yazer yazıcı okullara teslim edildi.

Nizip'te

Nizip Milli Eğitim İlçe Müdürlüğü tarafından hazırlanan "Kara Tahtalar SODES ile Akıllanıyor" projesi hayata geçti.

Nizip Kaymakamlığı ve Milli Eğitim İlçe Müdürlüğü bünyesinde 2011 yılı içerisinde üretilen, Gaziantep Valiliği tarafından onaylanan SODES projelerinden

"Kara Tahtalar SODES ile Akıllanıyor" projesi kapsamında akademik başarının arttırılması için 20 ilköğretim okuluna 1'er adet dizüstü bilgisayar, projeksiyon cihazı ve perdesi, yazer yazıcı okullara teslim edildi.

Proje kapsamında Nizip Kaymakamı Yaşar Karadeniz, Milli Eğitim İlçe Müdür vekili Metin Kılıçparlar ile birlikte eşyaları hak eden 20 okul arasından Enver-Mebrure Okan ve Yılmaz Çetin Sözmen İlköğretim Okullarını ziyaret ederek, okul müdürlerine 1 adet dizüstü bilgisayar, 1 adet projeksiyon cihazı ve perdesi ve 1 adet lazer yazıcıyı teslim etti.

Yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren Kaymakam Karadeniz, eğitim kurumlarını düşünerek hazırlanan bu projeler sayesinde 20 okula teknoloji sınıfları kurulacağını, eğitim ve öğretimin görsel olarak verilmesinin sağlanacağını belirtti.

Karadeniz, " teknoloji her alanda hayatımıza girdiği gibi eğitim ve öğretimde de hayatımıza girmiştir. Bundan böyle teknolojiyi kullanmadan eğitimde başarılı olma şansımız çok az, buradaki amacımız ise ilçemiz genelinde eğitim ve öğretimin görsel eğitimle kavuşmasıdır. Bu nedenle bütçesi 47 bin 200 lira olan bu projenin ilçemize ve okullarımıza hayırlı olmasını diliyorum" dedi.

- GAZİANTEP

Haber Yayın Tarihi: 04.01.2012 18:00 - Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Nizip'te 'Kara Tahtalar Sodes ile Akıllanıyor' Projesi - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

BDDK, bankada parası ve altını olanlara yüksek limitli kredi kartının yolunu açtı "Selefi dernekler silahlanıyor" soruşturmasında ifade veren Cübbeli Ahmet, Emniyet'te isim vermedi Başakşehir kendi maçında TFF'nin yayınladığı listede yer almadı Kapısına çöp bırakanları caydırmak için duvarına "Beddua ederim, koronavirüs olursun" yazdı, bir daha kimse çöp atmadı MasterChef yarışmacısı Walison Fonseca'nın eşi Melisa Pınar, pozlarıyla gündem oldu Ekip otosunda ilişkiye giren polisler meslekten ihraç edildi Talihsiz çiftçi, ürünlerinin yanmasını gözyaşı dökerek izledi Dolandırıcılar emekli savcıyı 380 bin TL dolandırdı