Nkü ile Johannes Kepler Üniversitesi Arasında İşbirliği - Son Dakika

Nkü ile Johannes Kepler Üniversitesi Arasında İşbirliği

17.05.2013 19:00
Nkü ile Johannes Kepler Üniversitesi Arasında İşbirliği, System.String[]

Namık Kemal Üniversitesi ile Johannes Kepler Üniversitesi arasında ikili işbirliği ve Erasmus anlaşması imzalandı.

Namık Kemal Üniversitesi ile Johannes Kepler Üniversitesi arasında ikili işbirliği ve Erasmus anlaşması imzalandı.

Üniversitenin konferans salonunda düzenlenen imza töreninde konuşan Tekirdağ Valisi Ali Yerlikaya, iki üniversitenin, daha yaşanabilir bir dünyaya katkı sunmak amacıyla işbirliği içinde olduğunu söyledi.

Yerlikaya, iki üniversite arasındaki işbirliğinin, bilim insanlarının yetiştirilmesi yönünde atılan ciddi bir adım olduğunu belirterek, bilimsel metot, tecrübe, pratik kaynak, hedef ve benzeri konularda gerçekleşecek paylaşımlardan Tekirdağ olarak beklentilerinin yüksek olduğunu ifade etti.

Avusturya Adalet Bakanı Beatrix Karl da Avusturya ile Türkiye arasındaki ilişkilerin her zaman iyi olduğunu belirterek, bu anlaşmayla iki ülke arasındaki ilişkileri derinleştirmek istediklerini kaydetti.

İki ülke arasında, özellikle hukuk alanında sınırları aşan anlaşmalara imza atmak istediklerini söyleyen Karl, "Üniversiteler arası işbirliğiyle akademisyenler ve öğrencilerin değişim programları global bakış açımızı geliştirmektedir. Öğrenci ve akademisyenlerin sahip oldukları bu fırsatı hayata geçirmeleri yaşamlarına büyük katkı sağlayacaktır" diye konuştu.

NKÜ Rektörü Prof. Dr. Osman Şimşek de uluslararası ilişkilerin geliştirilmesi ve işbirliği olanaklarının arttırılması konusuna büyük önem verdiklerini ifade ederek, dünyayla entegre olmayan kendi içine kapalı bir üniversitede evrensel standartlarda eğitim vermenin mümkün olmadığını kaydetti.

Avusturya'nın, Türkiye için birçok alanda olduğu gibi yüksek eğitim alanında da önemli bir partner konumunda bulunduğunu belirten Şimşek, Johannes Kepler Üniversitesi ile imzalanan anlaşmalardan biri eğitim ve araştırma alanında işbirliğinin genişletilmesini kapsarken, diğeri Erasmus anlaşmasıdır" dedi.

Konuşmaların ardından NKÜ Rektörü Prof. Dr. Osman Şimşek, Johannes Kepler Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Friedrich Roithmayr, NKÜ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Bölüm Başkanı Prof. Dr. Alpay Hekimler ve Johannes Kepler Üniversitesi İş ve Sosyal Güvenlik Hukuku Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Reinhard Resch ikili işbirliği ve Erasmus anlaşmasını imzaladı.

Törene, Tekirdağ Cumhuriyet Başsavcısı Fevzi Büyüktümtürk, Avustuya'nın Ankara Büyükelçisi Klaus Wöfler ve İstanbul Başkonsolosu Paul Jeneweine ile çok sayıda daire amiri ve akademisyen katıldı. - TEKİRDAĞ

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Nkü ile Johannes Kepler Üniversitesi Arasında İşbirliği - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Real Madrid, deplasmanda Sevilla'yı 1-0 mağlup etti Kısıtlamada yolun boş olacağını düşünen sürücü, kuralları unutunca kaza kaçınılmaz oldu Bakan Koca'dan İstanbul'a bir iyi, bir kötü haber: Vaka sayısında yüzde 25 düşüş var, hastane ve yoğun bakımlar halen dolu Yerli aşıyı yaptıran gönüllü yaşadıklarını anlattı: Aşının hiçbir yan etkisini görmedim Akdeniz açıklarındaki 5.2'lik deprem 150 kilometre uzaklıktaki Karaman'da kayaları yerinden oynattı Eşini tüfekle vuran kocanın "Haberim yokmuş gibi çek kanka" sözleri pes dedirtti Kısıtlamada turistlerin keyfine diyecek yoktu! Maskelerini çıkartıp çekirdek çitleyip yerlere attılar Sokağa çıkma kısıtlaması sayesinde İspanya'da vaka sayısı 1 ayda 25 binden 5 bine düştü