Nobel Ekonomi Ödülü Fransız Ekonomist Tırole'ün - Son Dakika

Nobel Ekonomi Ödülü Fransız Ekonomist Tırole'ün

13.10.2014 15:07
Nobel Ekonomi Ödülü Fransız Ekonomist Tırole'ün

Nobel Ekonomi Ödülü'nü, endüstriyel organizasyon ve oyun teorisi üzerine çalışan Fransız ekonomist Jean Tirole kazandı.

Nobel Ekonomi Ödülü'nü, endüstriyel organizasyon ve oyun teorisi üzerine çalışan Fransız ekonomist Jean Tirole kazandı.

İsveç Kraliyet Bilim Akademisi, 2014 yılı Nobel Ekonomi Ödülü'nün, piyasanın gücü ve düzenlemeler üzerindeki analiziyle Fransız ekonomist Jean Tirole'ye verildiğini açıkladı.

Akademi tarafından yapılan açıklamada, "Jean Tirole, birkaç güçlü şirketin bulunduğu endüstrilerin nasıl anlaşılabileceğini ve düzenlenebileceğini açıklığa kavuşturdu" denildi.

Paris Dauphine University ve ABD'de Massachusetts Institute of Technology mezunu olan Tirole 1.1 milyon dolar tutarındaki ödülün sahibi olacak.

Jean-Jacques Laffont Vakfı'nın Yönetim Kurulu Başkanı olan Tirole, Toulouse School of Economics öğretim üyeliği yapıyor ve Toulouse Endüstriyel Ekonomi Enstitüsü'nan (IDEI) Bilimsel Direktörlüğü görevini yürütüyor. - İstanbul

Finlandiya Cumhurbaşkanı'ndan, NATO'ya üyelik sürecinde Türkiye'nin tutumuna ilişkin açıklama Açıklaması Finlandiya Cumhurbaşkanı'ndan, NATO'ya üyelik sürecinde Türkiye'nin tutumuna ilişkin açıklama Açıklaması Mısır'ın Son Ankara Büyükelçisi Salahaddin, Türkiye'nin NATO'da Finlandiya ve İsveç ile İlgili Tutumunu Anımsattı: 'Hükümet Türkiye'deki Gruplar... Mısır'ın Son Ankara Büyükelçisi Salahaddin, Türkiye'nin NATO'da Finlandiya ve İsveç ile İlgili Tutumunu Anımsattı: 'Hükümet Türkiye'deki Gruplar... Almanya: Türkiye'nin argümanları ciddiye alınmalı Almanya: Türkiye'nin argümanları ciddiye alınmalı

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Nobel Ekonomi Ödülü Fransız Ekonomist Tırole'ün - Son Dakika


Advertisement