Nobel Ödüllü Vargas Llosa İçin Doğum Günü Kutlaması - Son Dakika

Nobel Ödüllü Vargas Llosa İçin Doğum Günü Kutlaması

28.03.2016 21:52
Nobel Ödüllü Vargas Llosa İçin Doğum Günü Kutlaması, System.String[]

2010 Nobel Edebiyat Ödülü sahibi Perulu yazar Mario Vargas Llosa'nın 80. doğum günü, İspanya'nın başkenti Madrid'de kutladı.

2010 Nobel Edebiyat Ödülü sahibi Perulu yazar Mario Vargas Llosa'nın 80. doğum günü, İspanya'nın başkenti Madrid'de kutladı.

Geçtiğimiz haftalarda Doğuş Grubu'nun satın aldığı Madrid'in ünlü otellerinden Villa Magna'da organize edilen Llosa'nın 80. doğum günü yemeğine, 300'e yakın seçkin davetli katıldı.

Eski Şili Cumhurbaşkanı Sebastian Pinera (2010-2014), eski Kolombiya Devlet Başkanı Andres Pastrana (1998-2002), eski Kolombiya Devlet Başkanı Alvaro Uribe (2002-2010), eski Uruguay Devlet Başkanı Luis Alberto Lacalle (1990-1995), eski İspanya Başbakanı Jose Maria Aznar (1996-2004), eski İspanya Başbakanı Felipe Gonzalez (1982-1996) ile Latin Amerika ve İspanya'dan önemli işadamı, gazeteci, filozof ve yazarın davetli olduğu akşam yemeğine gelenler arasında, 2006 Nobel Edebiyat Ödülü sahibi Türk yazar Orhan Pamuk da yer aldı. Pamuk yemeğe arkadaşı Aslı Akyavaş ile birlikte geldi. 80 yaşına giren Llosa'ya ise eşi Isabel Preysler eşlik etti.

Bu arada, Nobel Vakfı'nın yönetimindeki Uluslararası Özgürlük Vakfı'nın girişimiyle Llosa'nın doğum günü dolayısıyla Madrid'deki "Amerika Evi"nde iki günlük seminer organize edildi. 29-30 Mart tarihlerinde "Vargas Llosa: Kültür, fikirler ve özgürlük" başlığıyla gerçekleşecek seminerin açılışını, İspanya Başbakanı Mariano Rajoy, kapanışını ise Nobel edebiyat ödüllü iki yazar Orhan Pamuk ve Vargas Llosa yapacak.

- Kaynak: AA

Son Dakika Kültür Sanat Nobel Ödüllü Vargas Llosa İçin Doğum Günü Kutlaması - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Paraları Türk lirası karşısında değer kazanınca Bulgarlar Edirne'ye akın etti Ermenistan Radyosu Serdar Ortaç'ın ardından Tarkan'ı da öldürülen Azerbaycan askeri olarak servis etti Semt pazarlarındaki kalabalık vatandaşı isyan ettirdi: Pazar değil, sanki korona partisine geldik ABD başkanlığı için yarışan Biden, ücretsiz koronavirüs aşısı sözü verdi Süt sağarken elektrik akımına kapılan kadın feci şekilde can verdi Süt sağarken elektrik akımına kapılan kadın feci şekilde can verdi Hadise ve Kaan Yıldırım, ailelerinin onay vermesiyle evlilik kararı aldı "Evde ek iş" tuzağına düşmeyin! Yüzlerce kişi mağdur oldu