Noel Pazarı'nın Geliri Engelliler İçin Kullanılacak - Son Dakika

Noel Pazarı'nın Geliri Engelliler İçin Kullanılacak

26.11.2012 18:00
Noel Pazarı'nın Geliri Engelliler İçin Kullanılacak, System.String[]

Alanya'da bu yıl 3'üncüsü yapılacak Noel Pazarı'ndan elde edilecek gelir engelliler için kullanılacak.

Alanya'da bu yıl 3'üncüsü yapılacak Noel Pazarı'ndan elde edilecek gelir engelliler için kullanılacak.

Alanya Belediye Yabancılar Meclisi Kasım ayı toplantısı yapıldı. Alanya Yabancılar Meclisi Başkanı Abdullah Karaoğlu, 22 yabancı ülkeden üyelerin bulunduğu meclisin 9 Aralık'ta yapılacak Noel Pazarı hazırlıklarını sürdürdüğünü söyledi.

Geçen yıl Noel pazarından elde edilen gelirle 35 engelli vatandaşa tekerlekli sandalye aldıklarını hatırlatan Karaoğlu, 3. Noel Pazarını Şelale önünde yapacaklarını söyledi.

Noel pazarının 11.00-19.00 saatleri arasında yapılacağını dile getiren Karaoğlu, "Her ülkeden insanların yaşadığı ilçemizde yapılacak Noel pazarına, yabancılar sivil toplum örgütleriyle ilçeye katkıda bulunmak istiyorlar" dedi.

Noel pazarına herkesin destek vermesini istediklerini söyleyen Karaoğlu,

"Bu pazardan elde edilecek gelir ile seyyar engelli asansörü alınacak. Sabit değil, her yere gidebilen bir asansör olacak. Bu yüzden de herkesi Noel pazarına destek vermeye davet ediyoruz" diye konuştu,

Rus Dili Konuşanlar İşbirliği ve Dayanışma Derneği (ARDİD) Başkanı Anjelika Anzhela ise 13 yıldır Alanya'da yaşadığını belirtti. İlçeyi çok sevdiğini ve ilçeye yararlı olmak istediklerini dile getiren Anzhela, "Bizi yabancı olarak görmeyen Alanya'da kültürümüzü sergiliyoruz. Başkanımız Abdullah beye çok teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Muhabir: Mustafa Kurt

Yayıncı: Hızır Hacısalihoğlu - ANTALYA

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Noel Pazarı'nın Geliri Engelliler İçin Kullanılacak - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Emekli olan Khabib Nurmagomedov'a ünlü sporculardan tebrik mesajı yağdı Aliyev, "Türkiye sizi savaşa zorluyor" diyen ABD'li muhabire istediğini vermedi: Bu kadar harika bir dostumuz olduğu için oldukça gururluyuz Yeni Malatyaspor, Gençlerbirliği'ni geriden gelerek 2-1 mağlup etti Camiye gitmek için yolun karşısına geçmeye çalışan yaşlı adam, canından oldu Ermenistan ordusu tükeniyor! Bu kez de 15 yaşın altındaki çocukları cepheye sürmeye başladılar Polisten kaçan şüpheli 5 metre yükseklikten atlayıp ayağını kırdı, üzerinden de 6 kilo uyuşturucu çıktı Daha büyük bir acı yok! Otomobilin arkasında duran oğlunu fark etmeyerek 25 metre sürükledi Genç adama mesajlı taciz: Yemeği getiren kuryeden gelen "Gey misin?" sorusuyla neye uğradığını şaşırdı