Noel Pazarı Parasıyla Engellilere Seyyar Asansör Alınacak - Son Dakika

Noel Pazarı Parasıyla Engellilere Seyyar Asansör Alınacak

26.11.2012 17:10
Noel Pazarı Parasıyla Engellilere Seyyar Asansör Alınacak, System.String[]

Alanya Yabancılar Meclisi, bu yıl kurulacak Noel pazarından elde edeceği parayla engelli vatandaşlara asansör yapılacak.

Alanya Yabancılar Meclisi, bu yıl kurulacak Noel pazarından elde edeceği parayla engelli vatandaşlara asansör yapılacak.

Alanya Belediye Yabancılar Meclisi, kasım ayı toplantısı için toplandı. 22 yabancı ülkenin sivil toplum örgütünün katıldığı toplantıda konuşan Alanya Yabancılar Meclisi Başkanı Abdullah Karaoğlu, 9 Aralık'ta noel pazarı kurulacağını söyledi. Karaoğlu, geçen yıl Noel pazarından elde edilen parayla 35 engelli vatandaşa tekerlekli sandalye aldıklarını, bu yılkini de şelale önündeki alana kuracaklarını söyledi. Sabah saat 11.00'da başlayacak olan noel pazarının akşam saat 19.00'da sona ereceğini kaydeden Karaoğlu, "İlçe hemen hemen her ülkeden insan var. Burada kurulan sivil toplum örgütleriyle ilçeye katkıda bulunmak istiyorlar. Bu yıl 3.'ncüsünü düzenleyeceğimiz noel pazarıyla engelli vatandaşların en büyük ihtiyacı olan seyyar engelli asansörü alınacak. Sabit değil, her yere gidebilen bir asansör olacak. Herkesi noel pazarına destek vermeye davet ediyoruz." dedi.

Rus Dili Konuşanlar İşbirliği ve Dayanışma Derneği (ARDİD) Başkanı Anjelika Anzhela, 13 yıldır Alanya'da yaşadığını belirterek, ilçeyi çok sevdiğinden yararlı olmak istediğini dile getirdi. Anzhela, "Kültürümüzü de sergiliyoruz. Alanya bizi zaten yabancı olarak görmüyor. Başkanımız Abdullah beye çok teşekkür ediyorum. Bu şekilde fırsat verildiği için Alanya halkına ve belediyeye teşükkür ediyorum." diye konuştu.

Noel Pazarı Parasıyla Engellilere Seyyar Asansör Alınacak
Noel Pazarı Parasıyla Engellilere Seyyar Asansör Alınacak

- Kaynak: CHA

Son Dakika Güncel Noel Pazarı Parasıyla Engellilere Seyyar Asansör Alınacak - Son Dakika


Son Dakika

Son Dakika: Türkiye'de 25 Ekim günü koronavirüs kaynaklı 72 can kaybı, 2017 yeni vaka tespit edildi Fatih'te yabancı uyruklu bir grup, otel ve restoranlarda asılı Fransa bayraklarını indirdi Süper Lig'de dev maç başladı! Canlı anlatım Sahte içkiden 17 günde 78 kişi hayatını kaybetti Çıktığı programda zor anlar yaşayan Şevval Şahin, CNN Türk'e dava açıyor Karadeniz'de keşfedilen doğal gazın değeri 80 milyar dolar Emekli olan Khabib Nurmagomedov'a ünlü sporculardan tebrik mesajı yağdı Aliyev, "Türkiye sizi savaşa zorluyor" diyen ABD'li muhabire istediğini vermedi: Bu kadar harika bir dostumuz olduğu için oldukça gururluyuz