Nokia Lumia 900, CES'te En İyi Akıllı Telefon Seçildi - Son Dakika

Nokia Lumia 900, CES'te En İyi Akıllı Telefon Seçildi

19.01.2012 14:11
Nokia Lumia 900, CES'te En İyi Akıllı Telefon Seçildi, System.String[]

Nokia Lumia 900, bu hafta Las Vegas'taki 2012 Uluslararası Tüketici Elektroniği Fuarı (CES)'te tanıtıldı.

Nokia Lumia 900, 10-13 Ocak tarihleri arasında Las Vegas'ta düzenlenen fuarda teknoloji sitesi CNET'in "En İyi Akıllı Telefon" ödülü başta olmak üzere, bir çok ödülün sahibi oldu! CES, ABD'nin ve telekomünikasyon sektörünün en önemli etkinlikleri arasında gösteriliyor.

Yapılacak operatör işbirliği ile Nokia Lumia 900, önümüzdeki aylarda ABD'de sadece AT&T yoluyla sunulacak. Windows Phone işletim sistemli cihaz, Nokia'nın Microsoft işletim sistemi için özel ürettiği cihazlar arasında yer almasıyla dikkat çekiyor. Telefon Nokia, Microsoft ve operatör arasındaki güçlü işbirliğinin ilk örneği olması nedeniyle de önem taşıyor. Nokia Lumia 900'ün etkinlikte layık görüldüğü diğer ödüller şöyle sıralanıyor:

• Popular Mechanics Editörün Seçimi Ödülü

• Popular Science Geleceğin Ürünü Ödülü

• Popular Science Best of CES 2012 Ödülü

• LAPTOP dergisinin En İyi Akıllı Telefon CES 2012 Ödülü

• TechnoBuffalo Okurun Seçimi Ödülü

• PC Mag Best of CES Akıllı Telefon Ödülü

• ZDNet CES 2012 En İyi Akıllı Telefon Ödülü

• Wired Gadget Lab 12 CES'in "en iyi ve ilgi çekici cihazları" Ödülü

• Gotta Be Mobile Fuarın En İyisi Ödülü

Nokia, Lumia 900 sosyal ağlarla entegre olmuş bir telefon rehberi sunuyor. People Hub uygulaması ile telefon rehberine tek bakışta tüm kişilerin farklı sosyal ağlarda neler yaptığını tek bakışta görmek mümkün. Telefon ayrıca Microsoft tarafında Xbox live desteği sunarken, AT&T tarafında da yüksek hızlı LTE* özellikli ağları destekliyor.

Nokia telefonlar arasındaki en geniş ekrana sahip olan Nokia Lumia 900, mavi ve mat siyah renk seçeneklerine sahip olacak. Hem iç hem dış mekanlarda zengin ve parlak görüntü kalitesi için 4,3 inç AMOLED ClearBlack ekrana sahip olan Nokia Lumia 900, uzun ömürlü 1830 batarya ile birlikte geliyor.

Nokia Lumia 900'ün birinci kamerasında yetersiz ışıklandırılmış ortamlarda bile yüksek çözünürlüklü, büyük boyutlu görüntüler çekmek amacıyla Nokia için özel üretilmiş olan Carl Zeiss mercek, geniş diyafram açıklığı ve yüksek odak açısı genişliği (28 mm) bulunuyor. Üstün kaliteli görüntülü konuşmalar yapmak için parlak ve net görüntü sağlayan geniş diyafram açıklığı ve geniş açılı merceğiyle telefonda bir de ikincil ön kamera yer alıyor.

Nokia Türkiye Genel Müdürü Çiçek Uyansoy İcan, alınan ödülle ilgili şöyle konuşuyor: "Nokia Lumia 900 henüz piyasaya sürülmeden önce alınan bu ödül, seçtiğimiz yolun ne kadar doğru olduğunu bize gösterirken, bundan sonra atacağımız adımlar konusunda bize cesaret veriyor. Nokia Lumia 900'ün taşıdığı özellikler ile bütünleşik sosyal ağlarda çok farklı bir deneyim sunuyoruz. Nokia Lumia 900 ekosistemini ve Windows Phone platformunu güçlendirmek için Microsoft başta olmak üzere tüm iş ortaklarımızla birlikte aralıksız çalışıyoruz".

Nokia Lumia 900, CES'te En İyi Akıllı Telefon Seçildi

- Kaynak: Bültenler

Son Dakika Teknoloji Nokia Lumia 900, CES'te En İyi Akıllı Telefon Seçildi - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

SİHA korkusu bunu da yaptırdı! Sözde Karabağ lideri Harutyunyan taktik toplantısını anaokulunda gerçekleştirdi 'Trabzon' paylaşımıyla büyük tepki çeken CHP'li Kılınç, adliye önünden fotoğraf paylaştı Parti grubunda Bahçeli'nin zor anları! "Ekmek yoksa pasta yiyin" sözünü hatırlayamayınca kürsüde kalakaldı İran medyası Fransa Cumhurbaşkanı Macron'u şeytana benzetti: Paris İblisi Milyonları ilgilendiren borç yapılandırmasında son başvuru tarihi 31 Aralık Hatay'da patlama anının yeni görüntüleri ortaya çıktı Son Dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan kendisine 'terörist' diyen Wilders hakkında suç duyurusunda bulundu Muhtar olduğuna kimseyi inandıramayan genç, kimliğini göstermek zorunda kalıyor