Normalleştikten sonra aktif vaka sayısı yaklaşık 5 kat artıp 484 bine ulaştı - Son Dakika

Normalleştikten sonra aktif vaka sayısı yaklaşık 5 kat artıp 484 bine ulaştı

12.04.2021 00:00

1 Mart'tan itibaren kademeli normalleşmeye geçilmesi vatandaşı sevindirirken kuralların hiçe sayılmasıyla 40 günde koronavirüs salgınında üçüncü pik yaşandı. Normalleşmeye geçtiğimiz 1 Mart'ta aktif vaka sayısı yani tedavisi veya izolasyonu devam eden hastaların sayısı 105 bin seviyelerindeyken 11 Nisan'da bu veri 484 bin seviyesine çıktı. Son 40 günlük dönemde vefat edenlerin sayısı ise yüzde 18,51 artarak 5 bin 301 oldu.

Sağlık Bakanlığı'nın koronavirüs verilerinden faydalanarak salgınla ilgili merak edilenleri grafik haline getiren yazılımcı Zeki Berk, Türkiye'deki aktif vaka sayılarını da çıkardı.

Aktif vaka sayısında son 40 günde çok ciddi bir artış yaşandı. Söz konusu verilere göre, 1 Mart'ta 104 bin 660 olan aktif vaka sayısının 11 Nisan'da 483 bin 661 olduğu görüldü.

Normalleştikten sonra aktif vaka sayısı yaklaşık 5 kat artıp 484 bine ulaştı

40 GÜNDE 5 BİNİ AŞKIN İNSAN YAŞAMINI YİTİRDİ

1 Mart-11 Nisan tarihleri arasında koronavirüs nedeniyle yaşamını kaybedenlerin sayısı ise yüzde 18,51 artarak 5 bin 301 seviyelerine çıktı.

Normalleştikten sonra aktif vaka sayısı yaklaşık 5 kat artıp 484 bine ulaştı

VAKA SAYILARI REKOR KIRDI

7 Nisan'da 50 binin üzerine çıkan günlük vaka sayılarında 8 Nisan'da rekor kırıldı. Sağlık Bakanlığı'nın açıkladığı verilere göre 8 Nisan'da 55 bin 941 vaka tespit edildi. Bu sayı şimdiye kadar bir gün içerisinde tespit edilen en yüksek vaka sayısı oldu.

AKTİF VAKA NEDİR?

Aktif vaka, koronavirüs teşhisi konulan ve tedavisi devam eden kişiler anlamına geliyor. Tedavi süreçleri evde ya da hastanede olabiliyor.

Normalleştikten sonra aktif vaka sayısı yaklaşık 5 kat artıp 484 bine ulaştı

Son Dakika Sağlık Normalleştikten sonra aktif vaka sayısı yaklaşık 5 kat artıp 484 bine ulaştı - Son Dakika


YORUMLAR (16)
  • Asilanin: Tek caresi bir an once asilanmak, yasaklar la olmaz, insanlar bunaldi, okullar acik olmali Ama devlet duzgun ce ve denetleme ile okullari acik tutmali, Yoksa cocuklar kafayi yiyecek , ve egitim almalilar . Devlet bir an once en iyi etkili guvenli asilari almali ve milleti asilamali ve millet te onlemlere uymali. Yoksa cok zor Cevap Yaz 1 0 Yayından Kaldır
  • plant: olmayan şey amma artıyor çok sakat bir milletimiz var sen hastasın demeye gelmiyor koronadan evde sokakta öleni görmedim hepsi hastanede ölüyor nasıl ilaç basıyorlarsa Cevap Yaz 6 1 Yayından Kaldır
  • Vatandaş: Bu insanların önünü açanlar belli. Açma sebepleri de belli. Devletin parası bitti para lazım. Eğer okullar açılmasaydı ve biraz daha sabredip milleti bırakmasalardı hiç bi sıkıntı yaşanmayacaktı. İstanbulda hala maske takmayan insanlar var. Dolu heryer hani nerde ceza nerde adalet? Bu ülkeyi bitirmeye çalışanların güzel bi oyunu ve başarıya da ulaşıyorlar. Cevap Yaz 7 1 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız

Son Dakika

Şampiyonlar Ligi finalinin Türkiye'den alınıp Portekiz'e verilmesi gündemde Şampiyonlar Ligi finalinin Türkiye'den alınıp Portekiz'e verilmesi gündemde Şenol Güneş: Burak Yılmaz Beşiktaşlı Şenol Güneş: Burak Yılmaz Beşiktaşlı ABD ve İngiltere'den benzer Mescid-i Aksa açıklaması! İsrail'in akıttığı kanı görmeyip Filistin'i suçladılar ABD ve İngiltere'den benzer Mescid-i Aksa açıklaması! İsrail'in akıttığı kanı görmeyip Filistin'i suçladılar İsrail'in saldırganlığının nedeni uzmanlar yorumladı: Netanyahu'nun oy kaygısı İsrail'in saldırganlığının nedeni uzmanlar yorumladı: Netanyahu'nun oy kaygısı Salih Uçan, sosyal medya hesabından Fenerbahçeli yöneticiyi takip etmeye başladı Salih Uçan, sosyal medya hesabından Fenerbahçeli yöneticiyi takip etmeye başladı Uyuşturucu baronu Cemal Nayır hayatını kaybetti Uyuşturucu baronu Cemal Nayır hayatını kaybetti Son Dakika: İsrail, hava saldırısıyla Gazze'yi hedef aldı: 9'u çocuk 20 ölü Son Dakika: İsrail, hava saldırısıyla Gazze'yi hedef aldı: 9'u çocuk 20 ölü "Kuzu kuzu gelecekler" diyen Nihat Özdemir'e tepkiler çığ gibi büyüyor
Advertisement