Son Dakika Haberleri: Notre Dame de Paris Müzikali 9 Mart'ta İstanbul'da Sahnelenecek

Notre Dame de Paris Müzikali 9 Mart'ta İstanbul'da Sahnelenecek

9 ay önce

Notre Dame de Paris müzikali, İstanbullu sanatseverlerle buluşacak.

Notre Dame de Paris Müzikali 9 Mart'ta İstanbul'da Sahnelenecek, System.String[]
Notre Dame de Paris müzikali, İstanbullu sanatseverlerle buluşacak.

Fransız şair, romancı ve oyun yazarı Victor Hugo'nun unutulmaz aşk hikayesi Notre Dame'ın Kamburu'ndan uyarlanan eser, 9-25 Mart arasında Zorlu Performans Sanatları Merkezi'nde (PSM) sahnelenecek.

Paris'te 1998'de ilk kez izleyiciyle buluşan eser, 3 yıl önce yine Zorlu PSM'de İngilizce sergilenirken, bu kez ise orijinal dili olan Fransızca sunulacak.

Müzikleri Riccardo Cocciante tarafından bestelenen, sözleri Luc Plamondon tarafından yazılan müzikal, "ilk yılında en çok izleyiciye ulaşan müzikal" olarak Guinness Rekorlar kitabına girdi.

Notre Dame de Paris'de yer alan "Vivre", "Belle" ve "Le Temps Des Cathedrales" adlı şarkıları da müzikseverlerden büyük ilgi gördü. 20 yılda 10 milyondan fazla DVD ve CD, 12 milyondan fazla bilet satışına ulaşan eser, bugüne kadar 7 farklı dilde 20 ülkede sahnelendi.

Çok sayıda ödülün de sahibi olan müzikal, Zorlu PSM'de 21 kez sahnelenecek.Didem Soydan, Telefona İhtiyacı Olduğunu Söyleyen Öğrenci Takipçisine Telefon Alacak Sakarya'da İki Suriyeli Genç Kız Yol Kenarında Baygın Halde Bulundu

Gri Kategoride Yer Alan Teröristin Etkisiz Hale Getirilme Anı Saniye Saniye Kaydedildi