Novi Pazar Türk Kültür Merkezi öğrenci ve okutmanları Milli Eğitim Bakanlığını ziyaret etti - Son Dakika

Novi Pazar Türk Kültür Merkezi öğrenci ve okutmanları Milli Eğitim Bakanlığını ziyaret etti

02.07.2021 11:09
Novi Pazar Türk Kültür Merkezi öğrenci ve okutmanları Milli Eğitim Bakanlığını ziyaret etti

Sırbistan'ın Sancak bölgesinde bulunan Novi Pazar Türk Kültür Merkezi okutmanları ile Boşnak öğrenciler, Milli Eğitim Bakanlığını ziyaret etti.

Sırbistan'ın Sancak bölgesinde bulunan Novi Pazar Türk Kültür Merkezi okutmanları ile Boşnak öğrenciler, Milli Eğitim Bakanlığını ziyaret etti.

Bakanlıktan açıklamaya göre, Novi Pazar Türk Kültür Merkezi öğrenci ve okutmanları, Yükseköğretim ve Yurt Dışı Eğitim Genel Müdürlüğü ile Yurt Dışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı iş birliğinde yürütülen proje kapsamında Türkiye'ye geldi.

Türkiye'nin tarihi ve turistik yerlerini gezecek öğrenciler, Milli Eğitim Bakanlığını da ziyaret etti. Öğrencileri, Bakan Yardımcısı Mustafa Safran ile Yükseköğretim ve Yurt Dışı Eğitimi Genel Müdürü Ahmet Emre Bilgili ağırladı.

Bakan Yardımcısı Safran, Novi Pazar'da Türkçe kursuna devam eden Boşnak öğrencileri ağırlamaktan mutluluk duyduğunu belirterek, Balkan ülkelerindeki öğretmen, okutman ve eğitici personel mevcudunun yıldan yıla önemli oranda arttığına dikkati çekti.

Novi Pazar Türk Kültür Merkezinin Boşnaklarla Türkçe ve Türk kültürü paydasında buluşma olanağı sağladığını vurgulayan Safran, şunları kaydetti:

"Soydaş ve akraba topluluklarla ekonomik, sosyal ve kültürel bağların geliştirilmesi için ilgili kişi, kurum, sivil toplum kuruluşu ve mesleki yapılanmalarla birlikte yapılacak çalışmaların her zaman destekçisiyiz. Bu doğrultuda yapılan projeleri madden ve manen teşvik etmenin Türkiye-Sırbistan ilişkilerinin kültürel, bilimsel, ticari ve sosyal alanlarda geliştirilmesinde önemli bir rol oynayacağına inanıyorum."

Safran, projede emeği olan Yükseköğretim ve Yurt Dışı Eğitim Genel Müdürü Ahmet Emre Bilgili, Novi Pazar Türk Kültür Merkezinin Türkçe okutmanları ve Yurt Dışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığına teşekkür ederek, öğrencilerin Ankara, Kapadokya ve İstanbul'da yapacakları gezilerinin keyifli geçmesini diledi.

Öğrenciler ve Türkçe okutmanlarla sohbet eden Safran, konuklara ziyaretin anısına hediye takdim etti ve hatıra fotoğrafı çektirdi.

YORUMLAR
500
5. İslami Dayanışma Oyunları 5. İslami Dayanışma Oyunları Hatay'da 'Meryem Ana Yortusu' ve 'Üzüm Bayramı' kutlandı Hatay'da 'Meryem Ana Yortusu' ve 'Üzüm Bayramı' kutlandı Türk teknoloji şirketinin askeri metaverse uygulaması ilk kez NATO'da tanıtıldı Türk teknoloji şirketinin askeri metaverse uygulaması ilk kez NATO'da tanıtıldı
Kaynak: AA

Son Dakika Toplum Novi Pazar Türk Kültür Merkezi öğrenci ve okutmanları Milli Eğitim Bakanlığını ziyaret etti - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement