Nsu Üyesinin Konuşmasını Avukatları Engellemiş - Son Dakika

Nsu Üyesinin Konuşmasını Avukatları Engellemiş

26.11.2012 17:40
Nsu Üyesinin Konuşmasını Avukatları Engellemiş, System.String[]

Nasyonal Sosyalist Yeraltı (NSU) terör hücresi üyesi olmakla suçlanan ve bir yıldır Köln'de tutuklu hali devam eden Beate Zschäpe'nin, Federal Suç Dairesi (BKA) memurlarına aylar önce olaylar hakkında konuşmak istediğini söylediği ortaya...

Nasyonal Sosyalist Yeraltı (NSU) terör hücresi üyesi olmakla suçlanan ve bir yıldır Köln'de tutuklu hali devam eden Beate Zschäpe'nin, Federal Suç Dairesi (BKA) memurlarına aylar önce olaylar hakkında konuşmak istediğini söylediği ortaya çıktı.

'Bild' gazetesinin haberine göre Zschäpe tutuklu bulunduğu Köln'den Gera'ya (Thüringen) annesini ve büyükannesini ziyaret etmeye giderken kendisine refakat eden BKA'dan iki memurla 8 saatlik konuşmada birçok konuyu paylaştı. 25 Haziran'da 400 kilometrelik yol esnasında memurlarla sohbet eden Zschäpe, BKA'nın protokolüne göre açıklama yapmaya hazır olduğunu ve büyükannesinden olayların bu boyuta gelmesinden dolayı özür dilemek istediğini söyledi.

Polis memurlarının hazırladığı rapora göre Zschäpe, kapsamlı ifade vermek istediğini, ancak avukatlarının bunu yapmamasını önerdiklerini ifade etti. Zschäpe'nin Kölnlü avukatı Wolfgang Heer, 'Süddeutsche Zeitung'a verdiği demeçte, müvekkilinin görülecek ilk duruşmada sessizliğini koruyacağını açıklamıştı. Zanlının Berlinli avukatı Anja Sturm da, "Son tahkikatta öngörülemeyecek pek çok gelişme mümkün. Ancak şu anda geçerli olan şu: Bayan Zschäpe, suskunluğunu koruyacak." şeklinde konuşmuştu. Avukatlarıyla ilişkisinin iyi olmadığını memurlara anlatan Zschäpe, avukatlarını değiştirmek istediğini ve bunun için annesine alternatifler araması ricasında bulunduğunu söylemiş.

ZSCHÄPE DİĞER TUTUKLULARLA GÖRÜŞEBİLİYOR

Memurlara şikayetlerini de dile getiren Beate Zschäpe, hücresinde yeterli yorgana rağmen üşüdüğünü ve vaktini mektup yazmak, okumak ve televizyon izlemekle geçirdiğini anlatmış. Diğer tutuklularla görüşme imkanı bulan zanlı Zschäpe, buna çok sevindiğini de söylemiş.

AİLESİNDEN AYLIK 43 EURO ALIYOR

Hapishanede uygun bir iş bulamayan Zschäpe, ailesinden aylık 43 euro alıyor ve kuaförü için 10 euro harcıyor. Hapishane memurlarından özel muamele gördüğünü de anlatan 37 yaşındaki zanlı, onlarca hayranından mektup aldığını ve görünüşünden etkilendiklerini aktarmış.

Zschäpe, intihar eden diğer NSU örgütü üyeleri Uwe Böhnhardt ve Uwe Mundlos'a 10 cinayet, 15 banka soygunu ve Köln'deki çivi bomba saldırısında ortaklık yapmakla suçlanıyor. Münih Yüksek Eyalet Mahkemesi'nde hakkında dava açılan, NSU terör hücresinin hayatta kalan tek üyesi Zschäpe'nin ifade vermesiyle karanlıkta kalan bazı noktaların ortaya çıkacağı ümit ediliyor.

Nsu Üyesinin Konuşmasını Avukatları Engellemiş

- Kaynak: CHA

Son Dakika Dünya Nsu Üyesinin Konuşmasını Avukatları Engellemiş - Son Dakika Dünya

YORUMLAR

Son Dakika

Son Dakika! Büyükçekmece'de düşen eğitim uçağını kullanan pilotaj öğrencisi hayatını kaybetti Son Dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan, Sinop'ta S-400'lerin test edildiğini doğruladı Esir alınan Ermeni askerinden itiraf: PKK Karabağ'da savaşıyor, askerler aylık 600 dolar maaş alıyor Çiftçi ve hayvancılık destek ödemeleri bugün hesaplarda olacak 3 gün zorlama hapis cezası alan fenomen Sinem Umaş, emniyete teslim oldu Eşi için aldığı cipin hasar kayıtlı olduğunu öğrenince aracı bayi önünde yakmaya kalktı Ermeni komutan cepheden kaçan askerlerini ikna etmeye çalıştı: Görevinize devam edin Rus otel sahibi 15 kişilik grupla basıp kiracısına işkence yaptı