Nt Mağazaları 2012'yi 'çok Okuma Yılı' İlan Etti - Son Dakika

Nt Mağazaları 2012'yi 'çok Okuma Yılı' İlan Etti

9 yıl önce

Cumhurbaşkanlığı tarafından yürütülen Türkiye Okuyor Projesi'nin destekçilerinden olan NT Kitap Kırtasiye Mağazaları, 2012 yılını 'Çok Okuma Yılı' ilan etti.

Nt Mağazaları 2012'yi 'çok Okuma Yılı' İlan Etti, System.String[]

Cumhurbaşkanlığı tarafından yürütülen Türkiye Okuyor Projesi'nin destekçilerinden olan NT Kitap Kırtasiye Mağazaları, 2012 yılını 'Çok Okuma Yılı' ilan etti. Ocak ayında başlayacak etkinlik takvimi içerisinde geçtiğimiz yıllarda NT tarafından gerçekleştirilen birçok etkinliğin geliştirilerek sürdürülmesi yanı sıra 'Çok Okuyan Çok Bilir', 'Oyunlu Kitap Kulübü' gibi yeni ve sürpriz birçok proje de hayata geçirilecek.


NT Mağazaları Erzurum Mağaza Yöneticisi Mesut Çolak, Türkiye'de okuyan insan sayısını artırma hedeflerinin yanında okuyanların da daha çok okumasını teşvik edecek çalışmalar yaptıklarını söyledi. Bu çerçevede 2012 yılını 'Çok Okuma Yılı' ilan ettiklerini belirterek, "2012 projelerimizin başında Çok Okuyan Çok Bilir kampanyası geliyor. 'Kitap Fidanları' projemiz 2012'de de sayısı artarak devam edecek. Çok Okuyan Çok Bilir kampanyamız gibi yeni projelerimizden biri de Oyunlu Kitap Kulübü projemiz olacak." Dedi. Kimse Yok mu Derneği işbirliğiyle okuma salonları ve kütüphaneler kurmayı planladıklarını da anlatan Çolak, proje ile yeni okuma mekanları oluşturarak elverişli ortamlar sağlamak istediklerinin altını çizdi.


NT olarak Türkiye'nin dört bir yanında projeler sürdürdüklerini ifade eden Mesut Çolak, "Metro Turizm ve Zambak Yayınları işbirliğiyle, Okuyan Yolcu Projesi düzenlendi. Bu proje ile Metro suit otobüslerinde yolculuk sırasında yapılan kitap servisi ile yolcuların daha keyifli zaman geçirmesi sağlandı. Bunun yanında 2010 yılında 15 milyon kitap satarak kitap alışkanlığını kazandırmayı hedefledik. Satmış olduğumuz 15 milyon kitaba karşılık gelen 77 bin fidanı dikme projesi ise devam ediyor." diye konuştu.


Düzenledikleri Çocuk Kitapları Çalıştayı ile çocuk yayınları yayın editörleri ile buluştuklarını söyleyen Çolak, "Çalıştayda çocuk kitapları konusunda değerlendirmeler gerçekleştirildi. Çocuklara yönelik kitaplarda doğru içerikleri doğru zamanda buluşturabilmek için paydaşlarımızla fikir alışverişinde bulunmaya devam edeceğiz. NT Mağazalarında çocuklara yönelik kitapların seçiminde ailelere ve çocuklara rehberlik edecek Çocuk Gelişimi Uzmanları da istihdam ediyoruz. Çocuk Gelişim Uzmanları rehberliğinde MEB müfredatına uygun, her yaş grubuna uygun eserlerin doğru zamanda aileler ve çocuklarla buluşmasına yardımcı oluyoruz." ifadelerini kullandı.


Çolak, son olarak, NT Mağazaları, Mersin Valiliği ve Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün işbirliğiyle 15 bin 440 kişiyle kişi ile aynı anda bir yerde en çok kitap okuyan insan sayısı ile "Kitap Okumada Dünya Rekoru"na imza atıldığını da hatırlattı.

Haber Yayın Tarihi: 02.01.2012 01:23 Kaynak: CHASon Dakika

Müge Anlı, 12 yaşındaki kızının tacizine sessiz kalan kadını yayından kovdu
Albayraklar Savunma, sektörden çekilme kararı aldı İstanbul'da esaret altındaki kurdun inanılmaz görüntüsü! Ayak iziyle sonsuzluk işareti yaptı

Son Dakika Haberleri