Son Dakika Haberleri: Adres Değişikliği İçin Son 2 Gün Kaldığını Öğrenenler Nüfus Müdürlüklerine Koştu

Adres Değişikliği İçin Son 2 Gün Kaldığını Öğrenenler Nüfus Müdürlüklerine Koştu

2 ay önce

Yerel seçimler için adres değişikliği bildiriminde bulunmak isteyenlerin son 2 günü kaldı. Vatandaşların akın ettiği nüfus müdürlüklerinde uzun kuyruklar oluştu.

Vatandaşların, yaklaşan yerel seçimler için adres değişikliği bildiriminde bulunmalarına 2 gün kalmasınüfus müdürlüklerinde yoğunluğa neden oldu.

Maltepe Nüfus Müdürlüğü'nde adres kaydı olmayanlar, bildiriminde bulunmak için sıraya girdi. Seçmen listesinde ismini bulamayan bir kadın, "Benim seçmen listelerinde adım çıkmadı. Şimdi müracaat edeceğim. Ne yapmam gerektiğini bilmiyorum. Ne gerekiyorsa onu yapacağım. Adresim yeni değil 26 senedir aynı adreste oturuyorum. Müracaat ettim herhalde düzeltecekler" dedi.

İÇİŞLERİ BAKANLIĞI'NDAN 'ADRES BİLDİRİMİ' UYARISI

İçişleri Bakanlığı'ndan yapılan; adres kaydı olmayan 363 bin 555 kişiye 'ilçe nüfus müdürlüklerine müracaat ederek güncel adres bildiriminde bulunmaları' yönünde bilgilendirme yapıldığını hatırlatılarak şu ifadelere yer verilmişti:

"Bu bilgilendirme sonucunda 40 bin 804 kişi güncel adres bildiriminde bulunmuştur. Adres kaydı olmayan vatandaşlarımızın 17 Ocak saat 17.00'a kadar ilçe nüfus müdürlüklerimize adres bildiriminde bulunmaları büyük önem arz etmektedir."
Ortaya Çıkan Atatürk Silüeti, Büyük İlgi Gördü Son Ankette Mansur Yavaş 10 Puan Önde Çıktı

Şeyma Subaşı ve Sevgilisi Guido Senia, Aynı Yatakta Poz Verdi