Nur Mehmet Munar: Oscar hayal değil - Son Dakika

Nur Mehmet Munar: Oscar hayal değil

26.11.2021 13:51
Nur Mehmet Munar: Oscar hayal değil

5 yıl Türk sineması için yaptığı Ar-Ge çalışmalarıyla Türk sinemasını inovasyon kavramıyla tanıştıran yapımcı Nur Mehmet Munar, "Hem yurtiçi hem yurt dışında yaptığım araştırmalarda Türk sinemasının Hollywood ile rekabet edemediğini çok net gördüm. Ama bir yandan baktığımda birçok dizi filmimiz dünyanın 150 civarı ülkesinde yayınlanıyor. Filmlerimiz de bir o kadar ülkede izleniyor" dedi.

"Ayla" filminin Oscar alacağını düşünmüştüm

Açıklamalarına devam eden Nur Mehmet Munar, her yıl Oscar ödüllerinde "Yabancı dilde en iyi film kategorisinde" elimiz boş dönüyoruz. 1947 yılından beri verilen bu ödül için ilk kez 1964 yılında "Susuz Yaz" filmi ile katıldık. Sonraki yıllarda birçok filmimiz Oscar için aday gösterilmesine rağmen elimiz boş döndük. Açıkçası Ayla filminin Oscar ödülü alacağını düşünmüştüm. Ama maalesef olmadı. O yıl ödülü İran yapımı "The Salesman" satıcı filmi aldı. Defalarca bu filmi seyrettim ve bana göre açıkçası "Ayla" filmi çok çok daha iyiydi.

Taşın altına herkes elini koymalı

Türk filmlerinin Oscar almamasındaki üzüntüsünü bir yapımcı olarak dile getiren Nur Mehmet Munar "Oscar için herkes elini taşın altına koymalı. Yapımcısından, Kültür Bakanlığı'na ve iş insanlarına kadar. Alınacak bir ödül ülkemiz adına çok olumlu bir reklam olacak ve Türk filmleri dünya genelinde daha çok rağbet görecektir. Ayrıca bu ödül Türk sinemasına ayrı bir ivme katacaktır ve birçok yapımcı daha kaliteli yapımlara yönelecektir." diyerek açıklamasını tamamladı.

YORUMLAR
500
Türk bayrağının üzerine basarak video çeken kişi Bağcılar'da yakalandı Türk bayrağının üzerine basarak video çeken kişi Bağcılar'da yakalandı 5. İslami Dayanışma Oyunları 5. İslami Dayanışma Oyunları
Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel Nur Mehmet Munar: Oscar hayal değil - Son Dakika

Bu haber Bültenler tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Bültenler tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Bültenler kurumudur.

Advertisement