Nurettin Eroğlu: Türkiye'ye Güveniyoruz, Yatırımlarımız Hızla Devam Edecek - Son Dakika

Nurettin Eroğlu: Türkiye'ye Güveniyoruz, Yatırımlarımız Hızla Devam Edecek

19.01.2012 15:04
Nurettin Eroğlu: Türkiye'ye Güveniyoruz, Yatırımlarımız Hızla Devam Edecek, System.String[]

Tekstil sektöründe Colin's ve Loft markalarının kurucusu Nureddin Eroğlu, inşaat sektöründe de yatırım yapmaya devam ediyor.

Tekstil sektöründe Colin's ve Loft markalarının kurucusu Nureddin Eroğlu, inşaat sektöründe de yatırım yapmaya devam ediyor. Bu yıl içerisinde 13 konut projesini tamamlayacak olan Eroğlu, Türkiye'ye güvendiklerini ve yatırımlara ara vermeden devam edeceklerini söyledi.

Eroğlu, tekstil sektöründe ilke edindiği 'marka yapma' üzerine kurulu iş modelini gayrimenkulde de devam ettirmeyi amaçlıyor. Eroğlu, 2011 yılı için öngördüğü yaklaşık 2,5 milyar liralık yatırım hedefini 2012 yılında, 3,2 milyar liraya ulaştırmayı hedefliyor. 5 yıldır inşaat sektöründe yatırım yapan Eroğlu, Bursa Nilüfer Mevkii'nde yer alan Bursa Harmony Towers projesinin tanıtımını yaptı. Çelik Palas Otel'de düzenlenen toplantıda Cihan Haber Ajansı muhabirinin sorularını yanıtlayan Yönetim Kurulu Başkanı Nurettin Eroğlu, çok önem verdikleri bir projeyi hayata geçirdiklerini kaydetti.

Japon mimarisi ile yapılan projeye çok yoğun talep aldıklarını belirten Eroğlu, bir ay içinde konutların yüzde 5'ini sattıklarını ifade etti. İlk alanların avantajlı olduğunu vurgulayan Eroğlu, projenin yılık yüzde 30 prim yapacağını dile getirdi. Bu projenin 2013 yılında biteceğini anlatan Eroğlu, bu yıl içerisinde 7 projeyi daha tamamlayacaklarını, ardından da 5 ayrı projeyi hayata geçireceklerini ifade etti.

"YATIRIMLARIMIZ, TÜRKİYE'YE GÜVENİMİZİ GÖSTERİYOR"

Grubun bünyesinde 11 bin kişinin istihdam edildiğine işaret eden Eroğlu, inşaattan tekstile kadar bir çok alanda yatırımlarının sürdüğünü kaydetti. Yatırımların hız kesmeden süreceği bilgisini veren Eroğlu, Türkiye ekonomisine duyduğu güveni şöyle ifade etti: "Biz şuan Türkiye'ye güveniyoruz. Dünyanın en iyi büyüyen 2. ülkesiyiz. Çeyrek dönemlerde birinci bile olduk. Ben Türkiye'nin yönetimi, girişimciliği, bilgi birikimi açısından belki 2012'de belki Avrupa'dan kaynaklanan bir çünkü ihracatımızın yüzde 45'in yapıyoruz, gelişmiş ülkelerin krize girmesi bizi etkileyecektir ama şuanda Türkiye'nin dinamizmi, aldığı önlemler, yönetim biçimi, Türk insanın girişimciliği, çok bahsedildiği kadar da 2012'de aşırı bir sıkıntı beklemiyoruz. Zaten projelere başlamamız ve devam etmemiz de bu güvenimizi gösteriyor."

"MAAŞI OLAN HERKES EV ALABİLİYOR"

İnşaat sektörünün Türkiye'nin büyümesine paralel olarak büyük bir gelişim gösterdiğine işaret eden Eroğlu, eskiden sadece ev yapmayı düşünen insanların artık ev yapmayıp ev almayı düşündüğünü vurguladı. Milli gelirin 10 binlere yükselmesinin önemine dikkat çeken Eroğlu, maaşı olan insanların finansal avantajları da kullanarak ev alabildiğini ifade etti. Eroğlu, şu değerlendirmeyi yaptı: "İnşaat sektörü geçmişte hem şehircilik anlamında çarpıktı, planlanmamış, daha ufak müteahhitler tarafından yapılan bir sektördü. Arazilerin daha küçük parsellendiği dönemden geliyoruz. 10 sene önce 300 dönümlük projeler büyüktü, şimdi ise 5 bin dönümlük projeler büyük oluyor. Şuan sektör daha kurumsal ve büyük şirketler tarafından yapılan bir sektör. Bir sürü departmanla şirket kültüründe geliştiriliyor. Depreme dayanıklı, zemini sağlam, her şeyini yapmak zorundasınız. Onun dışında mimarisi, yaşam alanları gibi özellikleri konuşuluyor."

"TOKİ'NİN BİZE ÇOK CİDDİ KATKISI VAR"

Toplu Konut İdaresi'nin (TOKİ) sektör için büyük bir avantaj olduğunu dile getiren Eroğlu, şöyle devam etti: "Bu büyük arazilerin, firmaların oluşmasında TOKİ'nin çok ciddi bir katkısı oldu. TOKİ'nin kendisi de üretim yapan bir kurum. Bunu bazıları eleştirebilir ama o tür yapıya da ihtiyaç var. Onları biz yapamayız. Devletin yapması gereken işler var. Özel sektör hiç karsız bunları yapabilir mi yapamaz. Ama TOKİ de kendini iyi bir konuma oturttu. Şehrin gelişen yerlerini hasılat paylaşımı ile yatırımcı ile paylaşıyor. Şehrin dışında yada Anadolu'da sosyal konut yapıyor ve bence doğru yapıyor."

Nurettin Eroğlu: Türkiye'ye Güveniyoruz, Yatırımlarımız Hızla Devam Edecek
Nurettin Eroğlu: Türkiye'ye Güveniyoruz, Yatırımlarımız Hızla Devam Edecek

- Kaynak: CHA

Son Dakika Ekonomi Nurettin Eroğlu: Türkiye'ye Güveniyoruz, Yatırımlarımız Hızla Devam Edecek - Son Dakika Ekonomi

YORUMLAR

Son Dakika

ABD, Karabağ savaşına dahil oldu! Azerbaycan ve Ermenistan Dışişleri Bakanları Washington'a gidiyor Borsa 6 Şubat'tan bu yana en yüksek kapanışını gerçekleştirdi Tartıştığı eşini silahla yaralayan koca, küçük kızıyla kendini eve kapattı Everton, Beşiktaş'a Cenk Tosun'u önerdi Azerbaycan'dan vatandaşlarını cepheye çağıran Paşinyan'a sert tepki: Çözüm taraftarı olmadığını bir kez daha ortaya koydu Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın maaşına zam! İşte önümüzdeki yıl alacağı ücret Turkcell'in Türkiye Varlık Fonu'na devri resmen onaylandı Kızarmış tavuğun içinden çıkan parça, genç kızı hastanelik etti