Son Dakika Haberleri: Nürnberg'de Türkan Şoray İzdihamı

Nürnberg'de Türkan Şoray İzdihamı

5 yıl önce

Türk sinemasının Sultanı Türkan Şoray, 18. Türkiye-Almanya Film festivali için gittiği Nürnberg'de üç saatte 250 kitabını imzaladı.

Nürnberg'de Türkan Şoray İzdihamı, System.String[]
Türk sinemasının Sultanı Türkan Şoray, 18'inci Türkiye-Almanya Film festivali için gittiği Nürnberg'de üç saatte 250 kitabını imzaladı ve hayranları ile bol bol fotoğraf çektirdi.

Almanya'nın Nürnberg kentinde başlayan, Türkan Şoray'ın onur ödülü aldığı 18'inci Türkiye-Almanya Film festivali bütün hızı ile devam ederken, imza gününde Türkan Şoray izdihamı yaşandı. Künslerhaus'da (Sanat evi) gerçekleşen imza gününde, Türk sinemasının Sultanı Şoray, Sinemam ve Ben adlı kitabını imzalayarak, hayranları ile bol bol fotoğraf çektirdi. Gencinden yaşlısına ellerinde Türkan Şoray'ın kitabını imzalatmak için sabırla bekleyen kalabalığa bir konuşma yapan Türkan Şoray, 'Sizlerin sevgisi beni son derece memnun etti. Anavatandan uzaksınız. Beni bilmeyen birçok genç olabilir. Ama görüyorum ki, burada çok genç var. Üstelik çoğu da bayan. Demek ki kadın hayranlarım daha fazla diye konuştu.

GRAND HOTEL'DE YEMEK

20 Euro'dan satılan kitaplardan 250'sini üç saatte imzalayan Türkan Şoray, daha sonra Grand Otel de onuruna verilen yemeğe katıldı. Yemekte Film festival Başkanı Adil Kaya, Festival yönetmeni Ayten Akyıldız, Avrupa Metropol Bölgesi Nürnberg İşadamları Derneği Başkanı Emre Hızlı, Bavyera Türk-Alman Tabipler Birliği Başkanı İsmail Baloğlu, 350 bin tirajlı Nürnberger Zeitung gazetesinin Genel Yayın Yönetmeni Joachim Hauck, Uğur YücelCahit Berkay, Alman sinemasının sultanı Hannelore Elsner ve birçok tanınmış Türk ve Alman şahsiyet hazır bulundu. Türkan Şoray yemekte de hayranları için kitabını imzalamaya devam etti ve Zeitung gazetesinin Genel Yayın Yönetmeni Joachim Hauck'a kitabı hakkında bilgi verdiDevlet Sanatçısı Türkay Altay, Hayatını Kaybetti Yasmin Erbil, Babasının Uyarılarını Dikkate Almıyor! Bu Kez Jakuzide Poz Verdi

Erdoğan'ın "Sefer Görev Emri Olanlar Hazır Olsun" Çıkışı Sonrası Binler, E-Devlet'e Akın Etti