Nusaybin Belediyesinden Yöresel Yemek Yarışması - Son Dakika

Nusaybin Belediyesinden Yöresel Yemek Yarışması

10.07.2018 12:51
Nusaybin Belediyesinden Yöresel Yemek Yarışması, System.String[]

İçişleri Bakanlığınca görevlendirme yapılan Nusaybin Belediyesince ilçede, "2. Geleneksel Yemek Yarışması" düzenledi.

İçişleri Bakanlığınca görevlendirme yapılan Nusaybin Belediyesince ilçede, "2. Geleneksel Yemek Yarışması" düzenledi.

Gülşilav Kadın, Eğitim, Kültür ve Sosyal Yaşam Merkezinde düzenlenen yarışmaya katılan 42 yarışmacı, yöresel yemeklerde hünerlerini gösterdi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Ümit Çetin ve Artuklu Üniversitesi yemek şefi Sezer Şanlı'nın da bulunduğu jüri üyelerince yapılan değerlendirme sonucu Dilşa Tekin birinci, Zeliha Eroğlu ikinci, Hülya Can üçüncü oldu.

Nusaybin Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Ergün Baysal tarafından yarışmada dereceye girenlere bulaşık makinesi, fırın, elektrikli süpürge, diğer yarışmacılara ise çay takımı hediye edildi.

Baysal, yaptığı açıklamada, yarışmanın önemine değinerek, bu yarışmalarla bölgeye ait yemek kültürünün tanıtımına katkı sağlamaya çalıştıklarını söyledi.

Yarışmaya katılan tüm yarışmacıları tebrik eden Baysal, önemli olanın, bu yarışmalarla vatandaşların bir araya gelmesi olduğunu aktardı.

Baysal, "Bu yarışmalarla yöremizdeki yemekleri tanıma ve tanıtma imkanı buluyoruz, genç nesiller için yemek kültürü hafızası oluşuyor, yemek kültürümüz nesilden nesile aktarılıyor. Yarışmada dereceye girenleri ayrıca kutluyorum." diye konuştu.

Yarışmacılardan Canan Taş, bu tür organizasyonların yemek kültürünün tanıtımına katkı sunduğunu belirtti.

Vatandaşların büyük ilgi gösterdiği yarışma, hatıra fotoğrafı çekimiyle sona erdi.

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Nusaybin Belediyesinden Yöresel Yemek Yarışması - Son Dakika


Son Dakika

Atandığını 17 yıl sonra öğrendi! Tekrar atama başvurusu, "gerekli özeni göstermediği" için AYM tarafından reddedildi Korona testinde canı yanan hasta, hemşireye böyle saldırdı CHP'li Başarır'dan tartışma yaratan "Ordu satılmıştır" sözleriyle ilgili açıklama: İftira atıldı Kendini tavana asarak intihar eden terzinin bıraktığı not yürek dağladı: Çocuklarım size emanet, ölmem hepimiz için iyi olacak Uğur'un diskalifiye edilmesinin ardından eleştirilerin hedefi olan Acun Ilıcalı sessizliğini bozdu Önlemler sıkılaştı, Diyarbakır'ın Çüngüş ilçesinde vakalar sıfırlandı 1.5 yaşındaki bebeğine alkol içirip fotoğraflarını paylaştı! Baba, savcılığa koştu Eroin dolu araçta yakalanmıştı, ifadesi ortaya çıktı! Ayşe Dırla, olayı yine hayatını kurtaran Kadir Şeker'e bağladı