Nusaybin Çarşısı tarihi görünüme kavuşuyor - Son Dakika

Nusaybin Çarşısı tarihi görünüme kavuşuyor

27.10.2020 16:57
Nusaybin Çarşısı tarihi görünüme kavuşuyor, System.String[]

Mardin Büyükşehir Belediye ve Nusaybin Belediyesi, Kaçakçılar Çarşısı olarak bilinen Çarşı merkezi için tarihi görünümlü bir proje hazırladı.

Mardin Büyükşehir Belediye ve Nusaybin Belediyesi, Kaçakçılar Çarşısı olarak bilinen Çarşı merkezi için tarihi görünümlü bir proje hazırladı.

Mardin Büyükşehir Belediyesi İmar ve Şehircilik Daire Başkanlığına bağlı Plan ve Proje Şube Müdürlüğü ile Nusaybin Belediyesi iş birliğinde hazırlanan restorasyon projesi kapsamında başlatılan alt yapı çalışmaları sona erdi.

Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Emrullah Temizkan, çalışmaları yerinde izledi, yetkililerden bilgi aldı.

Daha sonra esnfala bir araya gelen Temizkan, yapılan çalışmalar ve hazırlanan restorasyon projesi hakkında bilgi verdi.

Nusaybin Çarşısının ilçeye gelen turistler için önemli bir merkez olacağını belirten Temizkan, 311 dükkan yapılacağını söyledi.

Temizkan'a teşekkür eden Çarşı esnafı, restorasyon projesini büyük bir heyecanla beklediklerini dile getirdi.

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Nusaybin Çarşısı tarihi görünüme kavuşuyor - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Emekli maaşını taşıyana 2.550 TL'ye kadar ödeme! İşte banka banka güncel promosyon ücretleri Azerbaycanlı öğretim görevlisi Cumhurbaşkanı Erdoğan'a mektup yazdı: Bizi öldürün ama onlara bırakmayın Instagram DM ile Facebook Messenger'ı birleştiren özellik Türkiye'de kullanıma açıldı Meteoroloji İstanbulluları uyardı: Kar soğukları geliyor Manchester United, Sancho ve Haaland için 1,9 milyar TL ödemeye hazır Çaresizliklerini anlatan en iyi video! Ermeni gençler, polis zoruyla otobüse bindirilip cepheye gönderildi Bornozla yatağa atlayan Nusret Gökçe'nin cinsel organı göründü Dünyada sadece Tokat'ta çıkan milyonlarca yıllık taş, işlendikten sonra gramı 700 dolardan satılıyor