NYT: "Türkiye Yardım Arıyor" - Son Dakika

NYT: "Türkiye Yardım Arıyor"

26.11.2012 11:21
NYT:

New York Times, "Suriyeliler için kendi parasından 400 milyon dolar harcayan Türkiye yardım arıyor" görüşüne yer verdi.

New York Times, Suriyeli mültecilere yönelik uluslararası yardımdaki aksamaları vurguladığı haberinde "Günde üç defa sıcak yemek dağıtımıyla var olan en modern kamplara kendi parasından 400 milyon doları harcamış olan Türkiye de şimdi yardım arıyor" dedi.

Suriyeli mültecilere yönelik uluslararası yardımın aksadığına dikkat çekilirken sığınmacılar için 400 milyon doları harcamış olan Türkiye'nin de yardım arayışında olduğu belirtiliyor.

New York Times gazetesi, Suriyeli mültecilere ev sahipliği yapan ülkelerde karşılaşılan sorunları ve uluslararası yardımın akışında yaşanan aksamaları irdelediği haberde, BM Mülteciler Yüksek Komiserliği Bölgesel Koordinatörü Panos Moumtzis'in uluslararası donör toplumunun krizi destekleme kapasitesinin, krizin temposunun gerisinde kaldığı yönündeki değerlendirmesine yer verdi.

Bunun ardından gazete, "(Mülteci) akını ile uğraşan komşu ülkeler, kendi planlarını geliştiriyorlar. Ürdün, 700 milyon dolar sağlamaya çalışıyor; günde üç defa sıcak yemek dağıtımıyla var olan en modern kamplara kendi parasından 400 milyon doları harcamış olan Türkiye de şimdi yardım arıyor" diye yazdı.

ABD'li gazete, evlerinden edilmiş halk için Suriye içinde koşulların daha kötü olduğunu vurgularken yardım kuruluşları yetkililerine atfen Suriye içinde en az 10 bölgeye ulaşılmadığına dikkat çekti.

NYT: Türkiye Yardım Arıyor
NYT: Türkiye Yardım Arıyor

- Kaynak: ANKA

Son Dakika Dünya NYT: 'Türkiye Yardım Arıyor' - Son Dakika Dünya

YORUMLAR

Son Dakika

Mustafa Cengiz'den Terim'e gönderme, Falcao'ya isyan: Sattırdığı forma sadece 30 bin Üniversitedeki taciz skandalında öğrenciler yaşadıklarını anlattı: Omzumdan kalçama kadar elledi Ford ve Volkswagen tercihini Türkiye'den yana kullandı: Kocaeli'ye 800 milyon euroluk yatırım yapacaklar Adana'da ikinci Taksim vakası: Genç kızı adım adım takip edip taciz etti Eşiyle görüntülenen Emre Belözoğlu'nun maske takmaması şaşkınlık yarattı Maltepe Belediye Başkan Yardımcısı kiracı olduğu fabrikayı tahliye ederken, binayı söküp götürdü Cinsel istismara uğrayan kız çocuğu yaşadığı dehşeti anlattı: Uyandığımda çırılçıplaktım Ermenistan'a cepheyi dar eden SİHA'lar, Azerbaycan halkının gündemi oldu: Ele geçirilen köylere "Bayraktar" adı verilsin